Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 30.05.2020 r. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Ocena: -1
0 1

KIEROWAŁA POD WPŁYWEM ALKOHOLU

24.04.2020 17:40

KIEROWAŁA POD WPŁYWEM ALKOHOLU

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli 28-letnią kobietę, która kierowała pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości. W wydychanym powietrzu miała prawie 1,5 promila alkoholu. Grozi jej teraz do dwóch lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres nie mniejszy niż trzy lata.


Od kiedy został ogłoszony stan epidemii w Polsce i wprowadzono obostrzenia związane z przemieszczaniem się osób, ruch na drogach znacznie się zmniejszył. Mimo tego zawsze znajdą się amatorzy, którzy za nic mają przepisy i wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu.

 

21 kwietnia tuż po godzinie 23:00 pewna 28-letnia mieszkanka gminy Rychwał, postanowiła zabrać auto swoich rodziców i wybrać się na małą przejażdżkę do Konina. Miała jednak pecha bo na swojej drodze spotkała patrol policjantów z ruchu drogowego, który zatrzymał ją do kontroli. Już po samej rozmowie z 28-latką można było wywnioskować, że musiała spożywać alkohol. Badanie trzeźwości rozwiały wszelkie wątpliwości. Kobieta w wydychanym powietrzu miała prawie 1.5 promila alkoholu.

 

Za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed Sądem. Grozi jej teraz do dwóch lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres nie mniejszy niż trzy lata.  


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


SPRAWCA, KTÓRY OSZUKAŁ PFRON NA BLISKO 2 MILIONY ZŁOTYCH TRAFIŁ ZA KRATKI KOLEJNE OSZUSTWO NA POLICJANTA APELUJEMY - SENIORZE ZOSTAŃ W DOMU, NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ