Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 01.12.2020 r. Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza

Ocena:

TUREK - PIJANY KIEROWCA ZOSTAŁ ZATRZYMANY DZIĘKI REAKCJI ŚWIADKÓW

22.04.2020 13:43

 TUREK - PIJANY KIEROWCA ZOSTAŁ ZATRZYMANY DZIĘKI REAKCJI ŚWIADKÓW

W Polichnie gm. Władysławów doszło do obywatelskiego ujęcia pijanego kierowcy. Uwagę świadków zwrócił uwagę styl jazdy kierowcy Forda Transita. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że mężczyzna miał w organizmie 4,1 promila alkoholu. Wyraźny sprzeciw społeczny i brak aprobaty dla kierowców na „podwójnym gazie” powoduje eliminację zagrożeń w ruchu drogowym, co wpływa na bezpieczeństwo nas wszystkich.


20 kwietnia br. po godz. 16.00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że na trasie Turek – Władysławów porusza się Ford Transit, który zwalnia, przyśpiesza i zjeżdża na pobocze. Styl jazdy mógł wskazywać, że kierujący porusza się pod wpływem alkoholu lub innych środków. Gdy policjanci dotarli na miejsce kierowca został zatrzymany przez świadków, którzy odebrali mu kluczyki i uniemożliwili dalszą jazdę.

 

Jak ustalili funkcjonariusze 28-letni mieszkaniec powiatu konińskiego kierował samochodem mając 1.95 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co daje 4,1 promila.

 

Wszystko mogło skończyć się tragicznie, gdyby nie reakcja osób, które zauważyły dziwnie poruszający się pojazd i zaalarmowały policjantów.

 

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)