Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 30.05.2020 r. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Ocena:

KALISZ: W 48 GODZIN 16 KIEROWCÓW STRACIŁO PRAWO JAZDY

20.04.2020 18:10

KALISZ: W 48 GODZIN 16 KIEROWCÓW STRACIŁO PRAWO JAZDY

Podczas minionego weekendu kaliscy policjanci zatrzymali prawo jazdy 16 nieodpowiedzialnym kierowcom w związku z rażącym naruszeniem obowiązujących przepisów. Wszyscy, nie zważając na bezpieczeństwo innych uczestników, jechali w obszarze zabudowanym z prędkością ponad 100 km/h. Uprawnienia do kierowania pojazdami będą mogli odzyskać za 3 miesiące.


Stan epidemii nakłada na policjantów dodatkowe zadania, podyktowane troską o życie i zdrowie ludzi. Dlatego kaliscy policjanci codziennie sprawdzają, czy przestrzegane są zasady obowiązkowej kwarantanny oraz interweniują, gdy łamane są wprowadzone przepisy dotyczące m.in. zakazu grupowania się. Policyjne patrole angażują się również w informowanie o zasadach i zaleceniach, wprowadzonych w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Na ulicach miasta i powiatu z megafonów policyjnych radiowozów emitowane są apele o konieczności pozostania w domach oraz przestrzeganiu zaleceń służb sanitarnych.


 
Pomimo zaangażowania w walkę z koronawirusem, wciąż realizujemy nasze dotychczasowe obowiązki związane z zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu. Jednym z głównych zadań jest ograniczenie poważnych w skutkach zdarzeń drogowych, poprzez wyciąganie konsekwencji w stosunku do nieodpowiedzialnych kierowców, łamiących przepisy. Niestety nie każdy kierowca zdaje sobie sprawę, że brawura, nadmierna prędkość i przecenianie własnych umiejętności, to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych. Policjanci drogówki niemal każdego dnia zatrzymują do kontroli kierowców, którzy rażąco przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. W miniony weekend, aż 16 takich kierowców straciło prawo jazdy. Niechlubnym rekordzistą tego zestawienia okazał się 26-letni mieszkaniec Kalisza zatrzymany do kontroli w piątek, na terenie miasta. Mężczyzna w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 60 km/h jechał z prędkością, aż 127 km/h.

 

Za zlekceważenie przepisów ruchu drogowego, funkcjonariusze nałożyli na wszystkich kierujących mandaty oraz punkty karne. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowcom zatrzymano dokumenty prawa jazdy. Będą je mogli odzyskać dopiero za 3 miesiące.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


SPRAWCA, KTÓRY OSZUKAŁ PFRON NA BLISKO 2 MILIONY ZŁOTYCH TRAFIŁ ZA KRATKI KOLEJNE OSZUSTWO NA POLICJANTA APELUJEMY - SENIORZE ZOSTAŃ W DOMU, NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ