Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 30.05.2020 r. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Ocena: -1
0 1

KOLEJNE MANDATY I SPRAWA W SĄDZIE ZA NIEPRZESTRZEGANIE OBOWIĄZUJĄCYCH PRZEPISÓW

09.04.2020 19:22

KOLEJNE MANDATY I SPRAWA W SĄDZIE ZA NIEPRZESTRZEGANIE OBOWIĄZUJĄCYCH PRZEPISÓW

Przeszło 60 osób przez weekend i ostatnie dni nie stosowało się do obostrzeń związanych z przemieszczania się. Za nieprzestrzeganie przepisów zawartych w rozporządzeniu grożą surowe kary. Przekonał się o tym 29-letni mieszkaniec Konina, który postanowił wybrać się autem na przejażdżkę po okolicy powodując kolizję drogową. Na domiar złego okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Oprócz kary grzywny grozi mu jeszcze do 5 lat więzienia


Nie każda osoba kieruje się w życiu zdrowym rozsądkiem. Mimo naszych apeli, próśb, informacji zamieszczanych na stronach, bilans osób nieprzestrzegających obostrzeń jest wciąż wysoki. W tym czasie najważniejsze dla nich są spotkania w gronie przyjaciół i znajomych, spożywanie alkoholu, wyjście do parku, lasu czy nad bulwary. Dla tych osób każdy najmniejszy powód by wyjść poza mury domu, staje się ważniejszy od wspólnej walki z wirusem, a co za tym idzie, walki o nasze życie i zdrowie.

 

Dla 29-letniego mieszkańca Konina, chęć wyjścia z domu była tak duża, że postanowił autem wybrać się na wycieczkę, która nie skończyła się dla niego szczęśliwie. Mężczyzna nie dość, że spowodował kolizje z autobusem miejskim, to jak się później okazało na swoim koncie ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Koninianin został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 złotych za naruszenie przepisów dotyczących przemieszczania się oraz 500 złotych za spowodowanie kolizji drogowej. To jednak nie koniec problemów 29-latka, ponieważ za niestosowanie się do zakazu sądowego grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

 

Jeśli nadal osoby będą postępować lekkomyślnie, nieodpowiedzialnie, samolubnie, to nie zatrzymamy rozprzestrzeniania się koronawirusa. Liczby osób zarażonych i zgonów podawanych w mediach są dla niektórych tylko cyframi, ale jeśli będziecie dalej tak postępować, to za chwile ten problem będzie dotyczył was i waszych bliskich. Bądź więc odpowiedzialny i #zostanwdomu.  


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


SPRAWCA, KTÓRY OSZUKAŁ PFRON NA BLISKO 2 MILIONY ZŁOTYCH TRAFIŁ ZA KRATKI KOLEJNE OSZUSTWO NA POLICJANTA APELUJEMY - SENIORZE ZOSTAŃ W DOMU, NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ