Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 10.04.2020 r. Imieniny: Borysławy, makarego, Michała

Ocena: 1
1 0

UWAGA! WAŻNY KOMUNIKAT POLICJI

24.03.2020 21:58 (16 dni temu)

UWAGA! WAŻNY KOMUNIKAT POLICJI

Od 25 marca na ulicach powiatu konińskiego będzie można usłyszeć komunikaty o treści:

 

„Szanowni państwo tu policja! W związku ogłoszoną w Polsce epidemią koronawirusa, prosimy aby dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domach. Jeżeli niezbędne jest opuszczenie miejsca zamieszkania, należy unikać bezpośredniego kontaktu z innymi osobami zachowując dystans co najmniej dwóch metrów. Prosimy o nie grupowanie się aby zminimalizować ryzyko zarażenia. Apelujemy, zostańcie w domach! To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas nie tylko dzisiaj i jutro, ale także przez cały czas trwania epidemii zależy zdrowie nasze oraz najbliższych”.


Informujemy, że zadaniem tych komunikatów jest przypominanie mieszkańcom o podstawowych środkach bezpieczeństwa takich jak: nie wychodzenie bez potrzeby z mieszkań lub domów, zachowania odpowiednich odległości od siebie oraz nie grupowanie się. 

 

Jak wiemy obecna sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 wymusza na wszystkich powzięcie szczególnych środków ostrożności. Część społeczeństwa reprezentuje bardzo dobrą postawę stosując się do wszystkich zaleceń, które mają ograniczać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Są też w śród ludzi osoby mniej roztropne do których właśnie będą kierowane nasze komunikaty.  

 

Prosimy więc o zachowanie spokoju i potraktowanie naszych działań jako profilaktyczne. 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


ZMIANA KIEROWNICTWA KOMENDY MIEJSKIEJ POLICJI W KONINIE KOLEJNE KARY ZA NIESTOSOWANIE SIĘ DO ZASAD KWARANTANNY KOLEJNE MANDATY I SPRAWA W SĄDZIE ZA NIEPRZESTRZEGANIE OBOWIĄZUJĄCYCH PRZEPISÓW KALISZ - ARESZT DLA SPRAWCY FAŁSZYWYCH ALARMÓW 5000 ZŁOTYCH KARY ZA NIESTOSOWANIE SIĘ DO ZASAD KWARANTANNY