Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 06.07.2020 r. Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji

Ocena: -2
0 2

NIETRZEŹWY, Z SĄDOWYM ZAKAZEM I… POSZUKIWANY

Koło 29.11.2019 10:27

NIETRZEŹWY, Z SĄDOWYM ZAKAZEM I… POSZUKIWANY

Postawą godną naśladowania wykazał się kierowca, który zwrócił uwagę na samochód jadący bez wymaganych świateł oraz cała szerokością jezdni. Okazało się, że kierujący Seatem 34-latek miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz poszukiwano go do odbycia kary pozbawienia wolności.


27 listopada br. około godz. 16:30 dyżurny kolskiej komendy został powiadomiony, że na terenie gminy Kościelec Seatem Ibiza porusza się nietrzeźwy kierujący. Na miejsce natychmiast zostały skierowane patrole policji. Na drodze krajowej K-92 policjanci zastali wskazany pojazd oraz świadka zdarzenia, który oświadczył, że jechał za pojazdem poruszającym się całą szerokością jezdni. Kierujący nie miał też włączonych świateł mijania pomimo panującego półmroku. Dopiero gdy uszkodzone koło nie pozwoliło mu na kontynuowanie jazdy, mężczyzna zatrzymał się. Gdy zgłaszający powiadomił Policję o zaistniałym zdarzeniu, kierowca zaczął uciekać.

 

Przybyli na miejsce policjanci przeszukali pobliską okolicę. Niespełna kilkaset metrów od porzuconego auta, policjanci znaleźli wytypowaną osobę. Kolscy stróże prawa zbadali stan trzeźwości kierowcy Seat Ibiza. Urządzenie wskazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach, funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, gdyż był już wcześniej kilkakrotnie zatrzymywany przez policjantów za jazdę w stanie nietrzeźwości. Ponadto jest poszukiwany przez organy ścigania do odbycia 6-miesięcznej kary pozbawienia wolności. Z uwagi na popełnione przestępstwa, 34-letni mieszkaniec gminy Olszówka został zatrzymany i doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Kole.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Duży pożar budynku magazynowego z częściami samochodowymi oraz lakierni w Dobrej POSIADAŁ BLISKO 400 GRAMÓW MARIHUANY W DOMU CHCIAŁ SPALIĆ DOM Z RODZINĄ W ŚRODKU OKRADŁA RODZICÓW NA PONAD 4 TYSIĄCE ZŁOTYCH ZATRZYMANY WŁAMYWACZ, KTÓRY DOKONAŁ KRADZIEŻY RZECZY NA 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH 12 PRAW JAZDY ZATRZYMANYCH PRZEZ OSTATNI WEEKEND