Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 03.07.2020 r. Imieniny: Anatola, Jacka, Mirosławy

Ocena:

ŚLESIN – DZIELNICOWY SPOTKAŁ SIĘ Z UCZNIAMI

12.11.2019 19:08

ŚLESIN – DZIELNICOWY SPOTKAŁ SIĘ Z UCZNIAMI

Dzielnicowy ze Ślesina odwiedził w miniony wtorek uczniów w dwóch szkołach. Rozmawiał z nimi oczywiście o bezpieczeństwie na co dzień. Obecni byli też pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie ze swoim symulatorem zderzeń.


Dość często można przeczytać na naszej stronie czy facebooku o kolejnych działaniach w szkołach. Profilaktyczne rozmowy z najmłodszymi, to jedna z najważniejszych rzeczy, jeżeli chodzi o prewencję. Ta zaś jest niekłamaną domeną dzielnicowych, toteż nie mogą dziwić częste materiały o ich działaniach.

 

Dzielnicowy ze Ślesina we wtorek 5 listopada odwiedził obydwie szkoły podstawowe. Rozmawiał z dziećmi i młodzieżą na wiele tematów zaczynając od podstaw bezpieczeństwa w najmłodszych klasach, a kończąc na odpowiedzialności karnej nieletnich w klasach najstarszych.

 

Nieco dziwić może czasami temat odpowiedzialności karnej w tak młodym wieku, ale niestety zdarza się, że nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak łatwo popaść w konflikt z prawem. Najczęstszym sposobem jest publikowanie w Internecie zdjęć czy filmów z innymi osobami, które nie wyraziły na to zgody. Co gorsza takim publikacjom towarzyszą najczęściej prześmiewcze komentarze, co jeszcze pogarsza sprawę.