Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 17.02.2020 r. Imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza

Ocena:

Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani !!!

Koło 09.08.2019 10:41

Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani !!!

Od początku sierpnia policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kole zatrzymali na drogach powiatu kolskiego 11 nietrzeźwych kierowców. Większość zatrzymanych uczestników ruchu drogowego stanowili pijani motorowerzyści oraz rowerzyści. Niechlubnym rekordzistą okazał się 59-latek, który kierował ciągnikiem rolniczym mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu.


Mundurowi zatrzymują kierowców na tzw. „podwójnym gazie” codziennie, pomimo licznych kampanii w środkach masowego przekazu uświadamiających negatywne skutki kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości. Nie inaczej było w pierwszych siedmiu dniach sierpnia na terenie powiatu kolskiego. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kole, w tym czasie zatrzymali dwóch pijanych kierowców samochodów osobowych, jednego nietrzeźwego kierowcę samochodu ciężarowego, jednego pijanego kierującego ciągnikiem rolniczym oraz czterech tzw. „wczorajszych” motorowerzystów i trzech rowerzystów. Jeden z zatrzymanych kierujących samochodem osobowym oraz motorowerzysta posiadali także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Wśród zatrzymanych nietrzeźwych kierowców, zdecydowana większość kierowała pojazdami mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W sześciu przypadkach urządzenie do badania stanu trzeźwości wykazywało ponad 2 promile, a rekordzista, który 2 sierpnia kierował na terenie gminy Grzegorzew ciągnikiem rolniczym „wydmuchał” ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W trakcie pierwszych dni sierpnia policjanci zatrzymali także między innymi kierującego samochodem ciężarowym m-ki Renault Laguna, który „wsiadł za kółko” z ponad 2,5 promilami alkoholu w organizmie.

Miło nie będzie wspominał również przejażdżki motorowerem 57-letni mieszkaniec gminy Olszówka, który kierował pod wpływem alkoholu po drogach gminy Dąbie. Policyjne urządzenie do badania stanu trzeźwości wykazało w wydychanym powietrzu u 57-latka ponad 2 promile alkoholu.

Policja przypomina, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, a odpowiedzialność za to przestępstwo opisana jest w art. 178a kodeksu karnego.

Art. 178a. § 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 4. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo za przestępstwo określone w art. 173 sprowadzenie katastrofy w ruchu, art. 174 sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu,art. 177 spowodowanie wypadku w ruchu lub art. 355 spowodowanie wypadku komunikacyjnego przez żołnierza § 2 popełnione w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo dopuścił się czynu określonego w § 1 w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo, podlegakarze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

za promile Data: 09.08.2019 17:49 ID:11626
Taki śmieć jest potencjalnym mordercą, powinno się go od razu utylizować w przydrożnym rowie.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Z ostatniej chwili ! Płoną składy budowlane w Morzysławiu Zaginęła 24-latka pochodząca z Konina Policjant po służbie zatrzymał poszukiwanego 17 – latka. Zatrzymany za nielegalne posiadanie broni Pożar mieszkania w budynku wielorodzinnym Wypadek w Złotej Zaginął Mateusz Jasiński z Kamienia Trójka złodziei wpadła w ręce policjantów Zatrzymana z blisko 1000 sztuk tabletek ekstazy. Ostrzeżenie meteo - silny wiatr