Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 19.11.2019 r. Imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła

Ocena:

Pożar lasu

Kościelec 23.07.2019 14:20

Pożar lasu

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole przyjęło zgłoszenie o pożarze lasu   w miejscowości Tury gm. Kościelec.


Dyżurny do działań zadysponował strażaków  z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kole oraz z Ochotniczej Straży Pożarnej  w Trzęśniewie, Koło nad Wartą, we Wrzącej Wielkiej, Grzegorzewie, Brudzewie oraz OSP Chrząblice. Po przeprowadzonym rozpoznaniu ustalono, że pali się poszycie leśne na powierzchni ok. 0,5 ha. Strażacy  zabezpieczyli teren prowadzonych działań i ugasili pożar przy użyciu tłumic oraz podaniu sześciu prądów gaśniczych wody. Prawdopodobnie przyczyną powstania pożaru było zaprószenie ognia. Pożar przez 7 godzin i 05 minut gasiło 37 strażaków.

 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Nowe fakty w sprawie zastrzelonego mężczyny WYPADEK NA DRODZE KRAJOWEJ 25 Tragedia w Koninie - Komentarze Zamieszki w Koninie ZMIANY W PRZEPISACH DOTYCZĄCYCH KONTROLI DROGOWEJ OBOWIĄZUJĄCE OD 7 LISTOPADA 2019 ROKU Kolejne bezczelne oszustwo WYPADEK NA PRZEPRWIE Wypadek na drodze krajowej K92 w Strzałkowie PORZUCENIE ROWERU MIEJSKIEGO Wypadek w Rokoszu