Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 19.11.2019 r. Imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła

Ocena:

Stracili prawo jazdy

Słupca 22.07.2019 08:28

Stracili prawo jazdy

Najbardziej śmiercionośną przyczyną wypadków drogowych pozostaje od lat niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Dlatego policjanci na tę kategorię wykroczeń drogowych zwracają szczególną uwagę i systematycznie zatrzymują prawa jazdy największych piratów drogowych. Wczoraj w Ratyniu prawo jazdy stracił kierowca, który jechał z prędkością 112 km/h w terenie zabudowanym. Dzisiaj policjanci z Wielkopolski prowadzą kolejne działania „PRĘDKOŚĆ – Zero tolerancji”.


Kierujący samochodem m-ki Audi 23-letni mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość o 62 km/h. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy oraz nałożyli mandat i „dopisali” punkty karne na jego koncie. Od początku wakacji 11 kierowców w podobny sposób utraciło prawo jazdy. Rekordzista przekroczył dopuszczalny limit o 75 km/h (125/50).

Należy zaznaczyć, że nadmierna prędkość jest groźna nie tylko dla kierujących i ich pasażerów ale również dla pieszych. W przypadku potrąceń pieszych, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka.

Pamiętajmy, że wraz ze wzrostem prędkości zmniejsza się czas potrzebny na obserwację drogi (włącznie z jej poboczami i chodnikami) i tym samym na reakcję obronną.

iza Data: 22.07.2019 18:35 ID:11516
moja reakacja obronną jest Yanosik.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Nowe fakty w sprawie zastrzelonego mężczyny WYPADEK NA DRODZE KRAJOWEJ 25 Tragedia w Koninie - Komentarze Zamieszki w Koninie ZMIANY W PRZEPISACH DOTYCZĄCYCH KONTROLI DROGOWEJ OBOWIĄZUJĄCE OD 7 LISTOPADA 2019 ROKU Kolejne bezczelne oszustwo WYPADEK NA PRZEPRWIE Wypadek na drodze krajowej K92 w Strzałkowie PORZUCENIE ROWERU MIEJSKIEGO Wypadek w Rokoszu