Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 26.01.2020 r. Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny

Ocena:

Pożar w smażalni

Witkowo 17.07.2019 09:19

Pożar w smażalni

Przed godziną 18.00 dochodzi do pożaru  smażalni ryb przy głównej alei w Ośrodku Wypoczynkowym w Skorzęcinie. Do zdarzenia wyjeżdżają 3 zastępy gaśnicze z naszej jednostki, OSP Skorzęcin i JRG Gniezno.


Czarny dym był widoczny już z przedmieścia Witkowa. Jako pierwsi podjęli działania wypoczywający nad jeziorem strażacy — ochotnicy. Do przyjazdu zastępów gaśniczych, w miarę możliwości, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przyczynili się do ewakuacji z pobliskich lokali. Na szczęście udało się bezproblemowo dojechać do płonącego budynku. Jednak gdyby zdarzenie miało miejsce w godzinach szczytu, to dojazd służb trwałby o wiele dłużej a może nawet i byłby niemożliwy. Przybyłe zastępy rozwinęły 3 linie gaśnicze. Sytuacja była poważna, pożar był niedotleniony. Zaistniałe warunki sprzyjały powstaniu zjawiska backdraft, czyli wstecznego ciągu płomieni. „Płomień wtedy przemieszcza się w stronę przeciwną do ruchu powietrza, które trafia z zewnątrz (czyli w miejsce skąd dociera tlen)”. Kolory dymu: ciemny wskazywał na rozwinięty pożar w jednym pomieszczeniu a jaśniejszy na pirolizę (rozkład termiczny) z pozostałych pomieszczeń. Dwie roty prowadziły działania od frontu i na zapleczu a trzecia na dachu. Zaopatrzenie wodne zbudowano w oparciu o hydrant. Z lokalu wyniesiono 3 butle z mieszaniną gazową propan-butan. Poparzony został mężczyzna, któremu udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Największy problem dla strażaków stanowili wczasowicze. Pomimo próśb, rozstawionych pachołków i taśm ostrzegawczych potrafili perfidnie przechodzić pomiędzy samochodami. Nie potrafili zrozumieć, że poruszają się w strefie bezpośredniego zagrożenia. Apelujemy o rozwagę i reagowania na polecenia prowadzących działania ratownicze. Pozwólcie nam ratować życie i mienie.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Wierzbinek – wpadł z narkotykami Tragiczny wypadek na Autostradzie A2 Mika wykryła narkotyki na dwóch posesjach Sprawcy usiłowania włamania do Bitcoinów zatrzymani na gorącym uczynku” Zgnilec amerykański Policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową Zatrzymani za kradzież elektronarzędzi Rozrzucone butle z gazem propan – butan Pożary sadzy w kominach oraz w kotłowniach ZATRZYMANY ZA NIELEGALNY TYTOŃ