Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 22.09.2019 r. Imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Ocena: 1
1 0

Włamywacze do altan w rękach policji

Konin 23.05.2019 16:20

Włamywacze do altan w rękach policji

Policjanci z Wydziału Kryminalnego konińskiej komendy ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 25 lat. Przez kilkanaście dni maja dokonali oni serii włamań do altan na ogródkach działkowych oraz do kontenera budowlanego. Za kratami będą mogli spędzić do 10 lat.


Seria włamań do altan zaczęła się 10 maja. Od wtedy niemal codziennie włamywacze pojawiali się na ogródkach przy ul. Świętojańskiej w Koninie i włamywali się do kolejnych domków letniskowych. Ich łupem padało dosłownie wszystko, co mogliby sprzedać, czy wykorzystać w inny sposób. Wśród skradzionych rzeczy znajdowały się elektronarzędzia budowlane i ogrodowe, kosiarki do trawy, sprzęty agd, inne narzędzia oraz dwa rowery. Właściciele altan wycenili swoje szkody na około 17500 zł. W nocy z 16 na 17 maja z kolei włamali się do budowlanego kontenera, z którego ukradli wiele par roboczych butów, narzędzia i elektronarzędzia budowlane o łącznej wartości ponad 14000 zł.

W środę 22 maja policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali dwóch 25-latków, którzy byli całkowicie zaskoczeni. Jeden jest mieszkańcem Żychlina, a drugi nie ma stałego miejsca pobytu. Część ze skradzionych przedmiotów policjanci odzyskali i wkrótce wrócą do właścicieli. Mężczyźni już usłyszeli szereg zarzutów kradzieży z włamaniem i przyznali się do ich popełnienia. Wyrazili też gotowość do dobrowolnego poddania się karze.

Grozi im po 10 lat więzienia.

Marcin Jankowski


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje: