Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 01.06.2020 r. Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada

Ocena: -1
0 1

Pożar w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Kwiatkowskiego

Konin 16.04.2019 15:05

Pożar w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Kwiatkowskiego

16 kwietnia 2019 r. tuż po godz. 1.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Kwiatkowskiego w Koninie.


Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar w piwnicy budynku mieszkalnego. Część mieszkańców opuściło budynek przed przybyciem strażaków, natomiast kilka osób znajdowało się na balkonach, ze względu na duże zadymienie klatki schodowej.

Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego przystąpili niezwłocznie do ewakuacji dwóch mieszkańców znajdujących się na balkonie, przy pomocy drabiny mechanicznej. W tym samym czasie rozpoczęto gaszenie pożaru wodą oraz gaśnicami proszkowymi. Na miejsce zdarzenia przybył autobus MZK, w którym część ewakuowanych osób schroniła się przed zimnem. Dalsze działania ratowników polegały na oddymieniu budynku.

Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych.

W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Konin i OSP Chorzeń.

Tekst: kpt. Sebastian Andrzejewski


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


SPRAWCA, KTÓRY OSZUKAŁ PFRON NA BLISKO 2 MILIONY ZŁOTYCH TRAFIŁ ZA KRATKI KOLEJNE OSZUSTWO NA POLICJANTA APELUJEMY - SENIORZE ZOSTAŃ W DOMU, NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ