Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 14.11.2019 r. Imieniny: Emila, Laury, Rogera

Ocena: -1
0 1

Pożar w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Kwiatkowskiego

Konin 16.04.2019 15:05

Pożar w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Kwiatkowskiego

16 kwietnia 2019 r. tuż po godz. 1.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Kwiatkowskiego w Koninie.


Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar w piwnicy budynku mieszkalnego. Część mieszkańców opuściło budynek przed przybyciem strażaków, natomiast kilka osób znajdowało się na balkonach, ze względu na duże zadymienie klatki schodowej.

Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego przystąpili niezwłocznie do ewakuacji dwóch mieszkańców znajdujących się na balkonie, przy pomocy drabiny mechanicznej. W tym samym czasie rozpoczęto gaszenie pożaru wodą oraz gaśnicami proszkowymi. Na miejsce zdarzenia przybył autobus MZK, w którym część ewakuowanych osób schroniła się przed zimnem. Dalsze działania ratowników polegały na oddymieniu budynku.

Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych.

W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Konin i OSP Chorzeń.

Tekst: kpt. Sebastian Andrzejewski


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


WYPADEK NA DRODZE KRAJOWEJ 25 WYPADEK NA PRZEPRWIE Kolejne bezczelne oszustwo ZMIANY W PRZEPISACH DOTYCZĄCYCH KONTROLI DROGOWEJ OBOWIĄZUJĄCE OD 7 LISTOPADA 2019 ROKU PORZUCENIE ROWERU MIEJSKIEGO Rusza zimowy telefon Pożar stodoły w miejscowości Rosocha-Kolonia ŚLESIN – DZIELNICOWY SPOTKAŁ SIĘ Z UCZNIAMI Wypadek na drodze krajowej K 92 w Strzałkowie Na pięćdziesiątce jechał 130 km/h