Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 31.05.2020 r. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

Ocena:

Kolejne pomiary prędkości i wielu ukaranych kierowców

Konin 04.04.2019 08:11

Kolejne pomiary prędkości i wielu ukaranych kierowców

Policjanci z konińskiej drogówki w miniony poniedziałek 1 kwietnia po raz kolejny przeprowadzili działania mające na celu zmuszenie kierowców do przestrzegania ograniczeń prędkości. Wciąż blisko 2/3 skontrolowanych kierowców jeździ zbyt szybko.


Prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych – to zdanie wypowiadane jest bardzo często i przy różnych okazjach. Nie jest to pusty frazes, lecz precyzyjne dane statystyczne. Policjanci edukują, przestrzegają, ostrzegają, a kierowcy zachowują się, jakby dotyczyło to każdego oprócz nich.

W poniedziałek blisko 30 funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koninie przez cały dzień prowadziło działania polegające na kontroli prędkości. Skontrolowali 127 kierowców, z których aż 81 jechało za szybko i zostali ukarani mandatami. Nietrudno obliczyć, że to ponad 65%.

Ta niechlubna statystyka ma też swoje odzwierciedlenie w ilości zatrzymanych praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanych powyżej 50 km/h. W okresie od stycznia do marca 2018 roku 28 kierowców na 3 miesiące pożegnało się z możliwością kierowania pojazdami, natomiast w analogicznym okresie tego roku policjanci zatrzymali aż 47 praw jazdy.

Pogoda coraz bardziej sprzyja przyciśnięciu pedału gazu, ale może to za sobą nieść fatalne skutki. Policjanci zapowiadają kolejne kontrole, a na pobłażliwość nie ma co liczyć.

Marcin Jankowski

Obserwator Data: 04.04.2019 10:46 ID:11130
30 funkcjonariuszy daje nam statystycznie 15 radiowozów. Skontrolowanych 127 kierowców można szybko podzielić na 15 radiowozów co nam daje około osiem i pół kierowcy na radiowóz. Czyli sprawdzali jeden samochód na godzinę czy ktoś sobie tutaj żarty robi? Przejeżdżając obok patrolu który kontroluje prędkość widać że pomiary wykonywane są tylko z przerwą na ukaranie zskrzymanych kierowców. Podane dane są nierealne.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


SPRAWCA, KTÓRY OSZUKAŁ PFRON NA BLISKO 2 MILIONY ZŁOTYCH TRAFIŁ ZA KRATKI KOLEJNE OSZUSTWO NA POLICJANTA APELUJEMY - SENIORZE ZOSTAŃ W DOMU, NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ