Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 18.11.2019 r. Imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza

Ocena: -1
0 1

Starsze małżeństwo straciło kilka tysięcy złotych

Konin 03.04.2019 08:49

Starsze małżeństwo straciło kilka tysięcy złotych

W poniedziałek 1 kwietnia nieustaleni dotąd sprawcy okradli starsze małżeństwo. Pod pozorem sprzedaży węgla zabrali im z domu 5800 zł, które ukryte były w łóżku.


Zaczęło się jak zawsze niewinnie – ot obwoźni sprzedawcy oferowali węgiel. Przyjechali jasnym busem „z paką” - dwóch mężczyzn w wieku około 30 i 50 lat. Ponad 80-letni ludzie, to najczęściej bardzo serdeczni ludzie, więc z wejściem do domu złodzieje nie mieli problemów. Wymiana zdań mająca na celu odwrócenie uwagi od rzeczywistego celu wizyty i szybkie działanie. Sprawcy znaleźli pieniądze pod materacem w łóżku. Zabrali 5800 zł, co dla niezamożnych ludzi jest przecież dużą sumą pieniędzy.

Dlatego też policjanci po raz kolejny ostrzegają przed przypadkowymi sprzedawcami czegokolwiek i proszą o wzmożoną czujność w takich przypadkach. Seniorzy często nie zdają sobie sprawy z zagrożeń, ale ich dzieci już z pewnością tak. I to do nich właśnie należy ostrzegania i opowiadanie podobnych historii ku przestrodze. Pomóżmy wszyscy podnieść poziom bezpieczeństwa seniorów, bo każdy z nas swoją cegiełkę może dorzucić. Z czasem urośnie porządny mur, który nie pozwoli na krzywdzenie naszych bliskich.

Marcin Jankowski


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


WYPADEK NA DRODZE KRAJOWEJ 25 Tragedia w Koninie - Komentarze Zamieszki w Koninie ZMIANY W PRZEPISACH DOTYCZĄCYCH KONTROLI DROGOWEJ OBOWIĄZUJĄCE OD 7 LISTOPADA 2019 ROKU Kolejne bezczelne oszustwo WYPADEK NA PRZEPRWIE PORZUCENIE ROWERU MIEJSKIEGO Wypadek na drodze krajowej K92 w Strzałkowie Wypadek w Rokoszu Pożar stodoły w miejscowości Rosocha-Kolonia