Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 31.05.2020 r. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

Ocena:

Policjanci zatrzymali prawa jazdy piratom drogowym

Koło 02.04.2019 13:02

Policjanci zatrzymali prawa jazdy piratom drogowym

Funkcjonariusze pełniący służbę na drodze niestety cały czas ujawniają osoby, które w sposób rażący łamią przepisy. Tylko wczoraj zatrzymali prawa jazdy trzech kierowców, którzy za nic mieli ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym.


Wczoraj w całym kraju trwała policyjna akcja „Prędkość”. Niestety nie wszyscy kierowcy wzięli sobie do serca zapowiedzi działań policyjnych oraz nakazane ograniczenia i przepisy. 1 kwietnia zapisał się w słupeckich statystykach policyjnych, jako dzień pirata drogowego. Wszystko z powodu trzech osób, które w terenie zabudowanym, gdzie limit prędkości to 50 km/h jechały swoimi autami z ponad podwójną dopuszczalną prędkością.

Dwie osoby zatrzymano do kontroli drogowej z powodu nadmiernej prędkości w Przecławiu. Kierujący fordem transitem przekroczył dopuszczalny limit o 51 km/h, a kierująca skodą o 55km/h. Pirat drogowy zatrzymany w Drążnej miał na liczniku 115 km/h przy dozwolonych 50.

Policjanci zatrzymali prawa jady tych kierowców, nałożyli mandaty karne oraz zapisali na ich kontach dodatkowe punkty karne. Zatrzymane prawa jazdy zostaną przesłane do właściwego starosty, który wyda formalną decyzję administracyjną o zatrzymaniu dokumentu na okres 3 miesięcy.

Podczas całego dnia funkcjonariusze ruchu drogowego ujawnili ponad 40 wykroczeń drogowych, z czego 32 dotyczyły naruszeń prawa w związku z przekraczaniem dozwolonych prędkości na drogach. Zatrzymali też dwa dowody rejestracyjne za zły stan techniczny pojazdów.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


SPRAWCA, KTÓRY OSZUKAŁ PFRON NA BLISKO 2 MILIONY ZŁOTYCH TRAFIŁ ZA KRATKI KOLEJNE OSZUSTWO NA POLICJANTA APELUJEMY - SENIORZE ZOSTAŃ W DOMU, NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ