REKLAMA - pomiń ją i przejdź dalej

Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 18.11.2019 r. Imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza

Ocena:

Policjanci zatrzymali prawa jazdy piratom drogowym

Koło 02.04.2019 13:02

Policjanci zatrzymali prawa jazdy piratom drogowym

Funkcjonariusze pełniący służbę na drodze niestety cały czas ujawniają osoby, które w sposób rażący łamią przepisy. Tylko wczoraj zatrzymali prawa jazdy trzech kierowców, którzy za nic mieli ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym.


Wczoraj w całym kraju trwała policyjna akcja „Prędkość”. Niestety nie wszyscy kierowcy wzięli sobie do serca zapowiedzi działań policyjnych oraz nakazane ograniczenia i przepisy. 1 kwietnia zapisał się w słupeckich statystykach policyjnych, jako dzień pirata drogowego. Wszystko z powodu trzech osób, które w terenie zabudowanym, gdzie limit prędkości to 50 km/h jechały swoimi autami z ponad podwójną dopuszczalną prędkością.

Dwie osoby zatrzymano do kontroli drogowej z powodu nadmiernej prędkości w Przecławiu. Kierujący fordem transitem przekroczył dopuszczalny limit o 51 km/h, a kierująca skodą o 55km/h. Pirat drogowy zatrzymany w Drążnej miał na liczniku 115 km/h przy dozwolonych 50.

Policjanci zatrzymali prawa jady tych kierowców, nałożyli mandaty karne oraz zapisali na ich kontach dodatkowe punkty karne. Zatrzymane prawa jazdy zostaną przesłane do właściwego starosty, który wyda formalną decyzję administracyjną o zatrzymaniu dokumentu na okres 3 miesięcy.

Podczas całego dnia funkcjonariusze ruchu drogowego ujawnili ponad 40 wykroczeń drogowych, z czego 32 dotyczyły naruszeń prawa w związku z przekraczaniem dozwolonych prędkości na drogach. Zatrzymali też dwa dowody rejestracyjne za zły stan techniczny pojazdów.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


WYPADEK NA DRODZE KRAJOWEJ 25 Tragedia w Koninie - Komentarze Zamieszki w Koninie ZMIANY W PRZEPISACH DOTYCZĄCYCH KONTROLI DROGOWEJ OBOWIĄZUJĄCE OD 7 LISTOPADA 2019 ROKU Kolejne bezczelne oszustwo WYPADEK NA PRZEPRWIE PORZUCENIE ROWERU MIEJSKIEGO Wypadek na drodze krajowej K92 w Strzałkowie Wypadek w Rokoszu Pożar stodoły w miejscowości Rosocha-Kolonia