Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 21.11.2019 r. Imieniny: Janusza, Marii, Reginy

Ocena:

Przyszły tydzień upłynie pod znakiem kontroli

Konin 09.02.2019 09:45

Przyszły tydzień upłynie pod znakiem kontroli

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego konińskiej komendy będą w przyszłym tygodniu mierzyć prędkość częściej niż zwykle. Patrole będą widoczne w wielu miejscach Konina i powiatu. Działania „Prędkość – zero tolerancji” będą prowadzone w całej Wielkopolsce.


Prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, także tych ze skutkiem śmiertelnym. Co gorsza kolejne działania polegające na zmasowanych pomiarach prędkości pokazują, że kierowcy niechętnie zdejmują nogę z gazu. Niestety dotyczy to też obszarów, gdzie prędkości jest z różnych powodów ograniczona – czy to rejon skrzyżowania, czy przejścia dla pieszych poza terenem zabudowanym, czy też z innych powodów.

Dlatego też jednym z policyjnych priorytetów jest wpojenie kierowcom, że przekraczanie dozwolonej prędkości oprócz niesienia realnego zagrożenia na drodze, jest także mało „opłacalne”. Wysokość mandatów za to wykroczenie jest ściśle uzależniona od wartości o jaką prędkość została przekroczona, ale może wynieść nawet 500 zł. Podobnie sytuacja wygląda z punktami karnymi – w najgorszym przypadku na konto kierowcy może ich wpłynąć nawet 10.

Aby wpłynąć na zdjęcie nogi z gazu policjanci zapowiadają, że na pobłażanie raczej nie będzie co liczyć. Ograniczenie ofiar wypadków i śmierci na drodze jest dla policji bardzo ważne, a skoro ich częstą przyczyną jest prędkość, to należy zrobić wszystko, aby ją zmniejszyć.

Marcin Jankowski


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Nowe fakty w sprawie zastrzelonego mężczyny WYPADEK NA DRODZE KRAJOWEJ 25 Tragedia w Koninie - Komentarze Zamieszki w Koninie ZMIANY W PRZEPISACH DOTYCZĄCYCH KONTROLI DROGOWEJ OBOWIĄZUJĄCE OD 7 LISTOPADA 2019 ROKU WYPADEK NA PRZEPRWIE Wypadek na drodze krajowej K92 w Strzałkowie PORZUCENIE ROWERU MIEJSKIEGO Wypadek w Rokoszu Zatrzymano sześciu nietrzeźwych kierujących