Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 25.01.2021 r. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany

Ocena: -1
0 1

Spłonęła sala weselna - szczegóły

Stare Miasto 20.11.2018 16:02

Spłonęła sala weselna - szczegóły

Całkowitemu spaleniu uległa sala weselna w miejscowości Bicz, gmina Stare Miasto.


Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Koninie wpłynęło o godz. 20.43 w dniu 19 listopada br.

Po przybyciu na miejsce stwierdzono pożar poszycia dachu wykonanego ze strzechy trzcinowej oraz silne zadymienie. Właściciel budynku przed przybyciem straży pożarnej podjął próbę gaszenia pożaru przy użyciu podręcznego sprzętu gaśniczego oraz hydrantów wewnętrznych. Ponadto wyłączył zasilanie elektryczne oraz wyniósł z budynku butle z gazem propan – butan. Z uzyskanych informacji od właściciela ustalono, że w obiekcie nie znajdują się osoby postronne.

Działania strażaków w pierwszej fazie polegały na podaniu wody na palące się poszycie dachu oraz wprowadzeniu ratowników do wewnątrz budynku. Przybyłe na miejsce Pogotowie Energetyczne odłączyło zasilanie do obiektu. Po przybyciu kolejnych jednostek ochrony przeciwpożarowej, w tym drabiny mechanicznej oraz podnośnika hydraulicznego podano kolejne prądy wody oraz piany gaśniczej na palący się budynek. Podjęto także próbę rozebrania części dachu przy pomocy ładowarki teleskopowej oraz pilarek do drewna. Wodę pobierano ze stawu znajdującego się na terenie tej samej działki.

Na miejsce przybył komendant miejski PSP w Koninie bryg. Janusz Dębowski oraz grupa operacyjna z Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu.

Działania były utrudnione, ze względu na silny wiatr, który powodował bardzo szybkie rozprzestrzenianie się pożaru po palnym pokryciu dachu (trzcina). Prowadzono także działania mające na celu niedopuszczenie do rozprzestrzeniania się pożaru na sąsiadujące budynki wykonane z materiałów palnych.

Na szczęście obyło się bez ofiar.

W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie, Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Turku oraz druhowie z OSP Stare Miasto, OSP Lisiec Wielki, OSP Kuchary Kościelne, OSP Chorzeń, OSP Żychlin, OSP Brzeźno, OSP Główiew, OSP Krągola i OSP Rychwał. Opracowanie i zdjęcia: kpt. Sebastian Andrzejewski

Niueste Data: 20.11.2018 20:44 ID:10834
Oj, taki piękny był ten dworek.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)