REKLAMA - pomiń ją i przejdź dalej

Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 17.12.2018 r. Imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii

Ocena: 1
1 0

Trzeźwy poranek w Rychwale

Rychwał 12.10.2018 09:52

Trzeźwy poranek w Rychwale

Dzielnicowi z Rychwała wraz z koleżankami z Wydziału Prewencji konińskiej komendy przeprowadzili działania „Trzeźwy poranek”, ale tym razem odbyły się one nieco inaczej.


„Trzeźwy poranek” to działania, które kojarzy niemal każdy kierowca. Polegają na zmasowanych kontrolach trzeźwości kierowców wszelkich pojazdów. Jednak policjantki z konińskiej prewencji wraz z dzielnicowymi z Komisariatu Policji w Rychwale postanowili nieco zmodyfikować sposób prowadzenia tych działań.

Autorski program konińskich policjantów „Razem dla bezpieczeństwa” to program stricte prewencyjny. Dlatego też dzięki środkom pozyskanym od samorządów, które do programu przystąpiły, policjanci zakupili jednorazowe testery trzeźwości. I właśnie takie urządzenia były w ubiegłą sobotę 6 października rozdawane przechodniom w Rychwale.

Przechodnie, którzy napotkali wtedy policjantów otrzymali oprócz jednorazowych alkotestów także elementy odblaskowe, które już coraz bardziej potrzebne są ze względu choćby na szybko zapadający zmrok i obowiązek ich używania poza terenem zabudowanym.

Marcin Jankowski


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Tragiczny wtorek na drogach powiatu Uwaga ! - Ślisko ! Uwaga, awaria wodociągu Drugi wypadek tego samego dnia na drodze K92 Zmiana organizacji ruchu Uwaga! - Warunki na drodze mogą być złe Kolejny wypadek na śliskiej drodze Pożar sadzy w kominie Seryjny włamywacz w rękach policjantów Sklepowy złodziej zatrzymany