REKLAMA - pomiń ją i przejdź dalej

Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 18.02.2019 r. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

Ocena:

Policjanci odzyskali skradziony rower

Koło 08.10.2018 17:32

Policjanci odzyskali skradziony rower

Jak łatwo stracić rower przekonał się młody mieszkaniec gminy Koło, który na chwilę pozostawił niezabezpieczony jednoślad przed sklepem. Rower wart około 1000 złotych, padł łupem złodzieja, ale szybka interwencja Policji i spostrzegawczość funkcjonariuszy pozwoliła pojazd odzyskać.


Do zdarzenia doszło w piątek 7 października br. przy jednym z marketów w Kole. 11-letni chłopiec wszedł do sklepu, pozostawiając na kilka minut niezabezpieczony rower. Gdy wyszedł, jednośladu już nie było. Szybko powiadomił rodzica, który niezwłocznie zgłosił ten fakt na Policję. Dyżurny kolskiej jednostki informację tę przekazał wszystkim podległym patrolom. Zaledwie po kilkudziesięciu minutach policjanci z Dąbia jadąc na interwencję zauważyli mężczyznę, który prowadził rower wyglądem zbieżny z opisem chwilę wcześniej skradzionego jednośladu. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili rower i zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że 52-letni mieszkaniec gminy Dobra powiatu tureckiego, wykorzystując chwilę, gdy chłopiec wszedł do sklepu zabrał jednoślad i oddalił się. Mężczyzna był znany Policji, gdyż już wcześniej dopuszczał się kradzieży. W świetle obowiązujących przepisów za kradzież kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Policja przypomina wszystkim właścicielom i użytkownikom rowerów, aby dbali o właściwe zabezpieczanie jednośladów przed kradzieżami. Zachęcamy do stosowania blokad i innych środków technicznych pozwalających uniknąć tego typu przykrych zdarzeń.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Ostrzeżenie meteorologiczne Policjanci ostrzegają przed trefnymi banknotami Kolejny kierowca stracił prawo jazdy za szybką jazdę Zamknięcie przejazdu w Koninie Przyszły tydzień upłynie pod znakiem kontroli Seryjny złodziej trafił za kraty Wpadł podczas kontroli drogowej Znaleźli narkotyki u pasażera Jednej doby dwukrotnie zatrzymany z sądowym zakazem kierowania Zderzenie busa z samochodem osobowym