Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 15.10.2018 r. Imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy

Ocena:

Policjanci odzyskali skradziony rower

Koło 08.10.2018 17:32 (7 dni temu)

Policjanci odzyskali skradziony rower

Jak łatwo stracić rower przekonał się młody mieszkaniec gminy Koło, który na chwilę pozostawił niezabezpieczony jednoślad przed sklepem. Rower wart około 1000 złotych, padł łupem złodzieja, ale szybka interwencja Policji i spostrzegawczość funkcjonariuszy pozwoliła pojazd odzyskać.


Do zdarzenia doszło w piątek 7 października br. przy jednym z marketów w Kole. 11-letni chłopiec wszedł do sklepu, pozostawiając na kilka minut niezabezpieczony rower. Gdy wyszedł, jednośladu już nie było. Szybko powiadomił rodzica, który niezwłocznie zgłosił ten fakt na Policję. Dyżurny kolskiej jednostki informację tę przekazał wszystkim podległym patrolom. Zaledwie po kilkudziesięciu minutach policjanci z Dąbia jadąc na interwencję zauważyli mężczyznę, który prowadził rower wyglądem zbieżny z opisem chwilę wcześniej skradzionego jednośladu. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili rower i zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że 52-letni mieszkaniec gminy Dobra powiatu tureckiego, wykorzystując chwilę, gdy chłopiec wszedł do sklepu zabrał jednoślad i oddalił się. Mężczyzna był znany Policji, gdyż już wcześniej dopuszczał się kradzieży. W świetle obowiązujących przepisów za kradzież kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Policja przypomina wszystkim właścicielom i użytkownikom rowerów, aby dbali o właściwe zabezpieczanie jednośladów przed kradzieżami. Zachęcamy do stosowania blokad i innych środków technicznych pozwalających uniknąć tego typu przykrych zdarzeń.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Wypadek na A2 Ostrzeżenie meteorologiczne -silny wiatr Płonie kościół w Wyszynie ! - Spokojnie, to tylko ćwiczenia ! Tragedia na drodze krajowej K 92. Jedna osoba nie żyje! Znaleźli narkotyki Jedna przejażdżka, trzy przestępstwa Pracowity 1 października Pożar butli z acetylenem Trzeźwy poranek w Rychwale Pijany kierował autem przekraczając dozwolone prędkości