Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 24.03.2019 r. Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna

Ocena: -1
0 1

Niebezpieczne autokary

Koło 11.07.2018 09:02

Niebezpieczne autokary

Policjanci kolskiej drogówki uniemożliwili dalszą jazdę dwóm kierującym niesprawnymi autokarami, którzy zamierzali zawieźć dzieci na wycieczkę. W trakcie prowadzonej kontroli funkcjonariusze ujawnili wycieki płynów eksploatacyjnych, z powodu których nie mogli dopuścić pojazdów do ruchu. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne autobusów.


Zgłoszenia do kolskich policjantów dotyczące kontroli autokarów przynoszą wymierny efekt. Wychowawcy, rodzice oraz organizatorzy wyjazdów dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, zgłaszając potrzebę przeprowadzenia kontroli pojazdów. Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego kolskiej jednostki systematycznie kontrolują autobusy, aby zapobiec ewentualnym zdarzeniom drogowym. Stan techniczny, trzeźwość kierujących oraz wymagana dokumentacja muszą być bez zarzutów, aby autokar mógł wyruszyć z dziećmi na wycieczkę. We wtorek, 10 lipca br. policjanci drogówki w Osieku Małym skontrolowali dwa autokary, które miały zawieźć dzieci na wycieczkę nad morze. W trakcie sprawdzania stanu technicznego w obu pojazdach stwierdzono usterki w postaci wycieków płynów eksploatacyjnych. Policjanci nie dopuścili autokarów do dalszej jazdy i zatrzymali dowody rejestracyjne. Po kontroli przewoźnik, podstawił dwa inne, tym razem sprawne autobusy, którymi dzieci bezpiecznie wyruszyły na wycieczkę.

Pamiętajmy, że kontrolę autokaru może zgłosić każdy - rodzic, opiekun bądź organizator wycieczki. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Jeśli jednak taka kontrola nie została wcześniej zgłoszona, a nauczyciel lub rodzic na miejscu zbiórki będzie miał jakiekolwiek podejrzenia dotyczące niesprawności autokaru czy też stanu trzeźwości kierującego, nie powinien absolutnie zgadzać się na wyjazd i powiadomić policjantów.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Tragedia na V Osiedlu Jutro w powiecie konińskim zawyją syreny! Zderzenie samochodu osobowego z ciężarowym Trzymiesięczny areszt za znęcanie się nad matką Zderzenie dwóch samochodów na drodze krajowej K 92 w Strzałkowie Zatrzymani za przestępstwa narkotykowe Policjanci zatrzymali nietrzeźwego, który uderzył autem w drzewo Szkody Wypadek w Rgielewie Nietrzeźwi kierujący w rękach Policji