Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 21.01.2019 r. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

Ocena:

Pierwsza ofiara kąpieli

Licheń 12.06.2018 08:15

Pierwsza ofiara kąpieli

10 czerwca 2018 r. tuż przed godz. 18.00 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie otrzymało zgłoszenie o zaginięciu mężczyzny w kanale, doprowadzającym wodę do jeziora Licheńskiego.


Dyżurny SKKM natychmiast zadysponował do zdarzenia Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno – Nurkowego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2 w Koninie, strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 w Koninie oraz druhów z OSP Licheń Stary wraz z łodziami ratowniczymi.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na poszukiwaniu osoby w miejscu wskazanym przez świadków.

Mężczyzna został odnaleziony, wydobyty na brzeg i przekazany będącemu na miejscu zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który niestety stwierdził zgon.

Konińscy strażacy apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek podczas wypoczynku nad wodą.

Rady dla wypoczywających nad wodą:

1. Najbezpieczniejsza jest kąpiel w miejscach odpowiednio zorganizowanych i oznakowanych, będących pod nadzorem ratowników WOPR.

2. Nie wolno korzystać z kąpieli w stawach, na żwirowiskach lub w rzekach.

3. Nie skacz do wody w miejscach nieznanych, gdy nie wiesz, jaka jest głębokość wody i jak ukształtowane jest dno. Może się to skończyć śmiercią lub kalectwem! Absolutnie zabronione są w takich miejscach skoki na tzw. główkę. Pamiętaj też, żeby nie popychać innych kąpiących się i wypoczywających.

4. Nigdy nie pływaj po spożyciu alkoholu.

Tekst: kpt. Michał Karczewski


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Komenda Powiatowa Policji w Kole prowadzi poszukiwania listem gończym Śmiertelne potrącenie na pasach Zaginiony mieszkaniec Koła nie żyje Ofiary czadu Wpadł z dużą ilością marihuany Fałszywy policjant zatrzymany Groźny pożar kurnika Wypadek na drodze K92 Bezczelna kradzież na szkodę 74-letniej kobiety Zaginął 19 letni student politechniki