Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 23.03.2018 r. Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

Ocena:

Pościg za pijanym kierowcą

Koło 05.03.2018 10:07 (18 dni temu)

Pościg za pijanym kierowcą

Policjanci z kolskiej drogówki zatrzymali w piątek nietrzeźwego kierującego. 25-letni mieszkaniec powiatu kutnowkiego przekroczył dozwoloną prędkość o 47 km/h, wyprzedzał inne pojazdy łamiąc przy tym przepisy ruchu drogowego. Zignorował także sygnał mundurowych nakazujący zatrzymanie do kontroli. Okazało się, że miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.


W piątek, 2 marca br. około godziny 17.00, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kolskiej komendy prowadzili kontrole prędkości w Chodowie na drodze krajowej nr 92. W pewnym momencie zauważyli pojazd marki Alfa Romeo, który jechał z dużą szybkością. Funkcjonariusze zmierzyli jego prędkość. Okazało się, że miał na liczniku 117 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h. Nie zważając na przepisy ruchu drogowego, z dużą prędkością wyprzedzał inne pojazdy, ignorując podwójną linię ciągłą. Co więcej, nie zareagował na polecenie policjantów nakazujące zatrzymanie się do kontroli. Funkcjonariusze natychmiast pojechali za kierującym alfą i zatrzymali go w miejscowości Czerwonka. Kierowcą brawurowej jazdy, okazał się 25-letni mieszkaniec gminy Krośniewice. W trakcie kontroli policjanci poddali go badaniu na zawartość alkoholu. Urządzenie wskazało, że ma w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. 25-latek stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym. Natomiast za przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości I niezatrzymania się do kontroli odpowie przed sądem. Może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności, dotkliwa kara finansowa oraz środek karny w postaci zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi w ruchu lądowym nawet na okres 15 lat.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Jeszcze o zatrzymaniach w Koninie Dla zabawy przewracali samochody Zatrzymania w Koninie. Oszustwo na kwotę 204 336 złotych. Kolejna nielegalna fabryka papierosów zliwkidowana Wypadek z udziałem autobusu MZK Podpalenia na Kaliskiej ? Uwaga ! - Kontrole Policji Wypadek na DK nr 25 w Lisewie Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego nastolatka