Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 22.04.2018 r. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

Ocena:

Policjanci badali wczoraj trzeźwość kierowców

Konin 09.01.2018 14:35

Policjanci badali wczoraj trzeźwość kierowców

Wczorajszy poniedziałek minął pod znakiem kontroli trzeźwości kierowców. Podobne działania prowadzili mundurowi w całym kraju.


Policyjne działania badania trzeźwości kierowców na stałe wpisały się w kalendarz cyklicznych działań. Zdarzali się kierowcy, którzy podważali prawną możliwość badania trzeźwości podczas podobnych akcji. Ustawodawca wybił im ten wątpliwy argument z rąk nowelizacją Ustawy prawo o ruchu drogowym. Artykuł 129 ja tego aktu prawnego brzmi: „W toku kontroli ruchu drogowego uprawniony organ kontroli może poddać kierującego pojazdem lub inną osobę, w stosunku do której zachodzi uzasadnione podejrzenie, że mogła kierować pojazdem, badaniu w celu ustalenia w organizmie zawartości alkoholu lub obecności środka działającego podobnie do alkoholu”.

W związku z tym, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym i obniżenie liczby ofiar wypadków to jeden z priorytetów Policji na najbliższe lata, mundurowi niemal w każdym tygodniu prowadzą wzmożone działania ukierunkowane na poszczególne elementy ruchu drogowego. Wczorajsze działania polegały na wzmożonym badaniu trzeźwości kierowców.

Na drogi Konina i powiatu wyjechało do służby ponad 30 funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego konińskiej komendy. Skontrolowali oni trzeźwość 2245 kierowców. Okazało się, że 4 z nich kierowało w stanie nietrzeźwości w związku z czym stracili prawa jazdy i za popełnione przestępstwo staną przed sądem. Policjanci ukarali też mandatami karnymi 3 kierujących rowerami, którzy kierowali w stanie po użyciu alkoholu.

Policjanci zatrzymali też dwóch kierowców, którzy kierowali samochodami pomimo cofnięcia przez sąd uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Kodeks karny za popełnienie tego przestępstwa przewiduje do 2 kat więzienia


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Bardzo groźny wypadek na K92 Tragiczna śmierć na budowie Poszukiwany sprawca kradzieży Śmiertelny wypadek w Kowalewie Opactwie Piją alkohol pod drzwiami sklepu Jechała za szybko Zatrzymana złodziejka kieszonkowa Zmiany w policji Zemścił się za swoje pieniądze Uwaga! Kradzieże bydła !