Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 22.04.2018 r. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

Ocena: -1
0 1

Kradł na torach

KOŁO 05.01.2018 12:43

Kradł na torach

O wielkim szczęściu może mówić 39-letni mieszkaniec powiatu konińskiego, który usiłował dokonać kradzieży elementów wyposażenia szlaku kolejowego. Bardzo niewiele brakowało do zaistnienia tragedii. Mężczyzna został zaobserwowany przez maszynistę pociągu, który z trudem zdołał zatrzymać skład, przez co nie doszło do potrącenia znajdujacego się na torach człowieka.


Wczoraj, 4 stycznia br. kolska jednostka Policji została powiadomiona przez maszynistę pociągu jadącego od strony Kutna w kierunku Konina, o fakcie przymusowego zatrzymania składu z powodu znajdujacego się na torowisku człowieka. Jak się okazało 39-letni mężczyzna usiłował dokonać kradzieży elementów wchodzących w skład urządzeń systemu Samoczynnego Hamowania Pociągu. Pokaźnych rozmarów elektomagnes tego systemu jest solidnie przytwierdzony do konstrukcji torowiska, przez co jego oddzielenie od podłoża nie jest rzeczą łatwą. Mężczyzna mocował się z zabezpieczeniami, zupełnie nie zwracając uwagi na otaczajacą go rzeczywistość – w tym na zbliżający się do niego skład pociągu! Maszynista lokomotywy w porę dostrzegł tego człowieka i rozpoczął manewr gwatłownego hamowania. Pociąg udało sie zatrzymać, przez co najprawdopodobniej nie doszło do tragedii. Szybko się okazało jaki był cel pobytu 39-latka na torach, gdyż już obsłudze pociągu przyzał, że chciał ukraść wyposażenie torowiska. Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali amatora cudzej własności. Jak wielką nieodpowiedzialnością wykazał się 39-latek może świadczyć fakt, że nie tylko narażał swoje życie, ale mógł spowodować poważne konsekwencje w bezpieczeństwie ruchu kolejowego. System Samoczynnego Hamowania Pociągu to zespół urzadzeń, które dla zachowania bezpieczeństwa powodują automatyczne zatrzymanie jadącego składu w przypadku, gdy maszynista nie reaguje na podawane mu sygnały. Unieruchomienie tego sytsemu może mieć zatem bardzo poważne skutki, o czym zapewne sprawca zdarzenia zupełnie nie myślał, gdyż jak ustalono jego jedynym celem było spieniężenie zabranych z torowiska metalowych przedmiotów w punkcie skupu złomu. Teraz za czyn, którego się dopuścił grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności

Pasażer Data: 05.01.2018 17:19 ID:9584
Maszynista w dupe dostanie za opóźnienia pociągu.
Neo Data: 06.01.2018 08:09 ID:9588
I tak go wypuszcza, bo policja teraz działa jak MOPR. Zajmują się wszystkim ino nie tym co powinni.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Bardzo groźny wypadek na K92 Tragiczna śmierć na budowie Poszukiwany sprawca kradzieży Śmiertelny wypadek w Kowalewie Opactwie Piją alkohol pod drzwiami sklepu Jechała za szybko Zatrzymana złodziejka kieszonkowa Zmiany w policji Zemścił się za swoje pieniądze Uwaga! Kradzieże bydła !