Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 21.06.2018 r. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Ocena:

Trzy wypadki w Kole

KOŁO 10.10.2017 16:38

Trzy wypadki w Kole

W minionym tygodniu na terenie Koła doszło do trzech zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Jest to grupa szczególnie narażona na niebezpieczeństwo, gdyż nie chronią ich żadne urządzenia zabezpieczające.


W czwartek, 5 października br. na ulicy Kolejowej w Kole doszło do dwóch wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że tuż po godzinie 15 - stej, kierująca samochodem VW Golf, wyjeżdżając z ul. Piaski nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście, który poruszał się ulicą Kolejową. Doszło do zderzenia pojazdów i jak zawsze w takich wypadkach najbardziej ucierpieli właśnie niechronieni uczestnicy ruchu, w tym przypadku motorowerzysta i jego pasażerka. Nie chroniły ich pasy, strefy kontrolowanego zgniotu czy poduszki powietrzne. Zderzenie spowodowało, że kierowca skutera z dużą siłą uderzył o asfalt. 63-latek z gminy Brudzew trafił do szpitala ze złamaniem nogi i ogólnymi potłuczeniami. Zarówno cyklista jak i 19-letnia kobieta kierująca Volkswagenem Golfem, byli trzeźwi.

Zaledwie kilka godzin później, w rejonie tego samego skrzyżowania doszło do kolejnego zdarzenia, tym razem z udziałem samochodu i pieszej. 53-letni kierowca pojazdu Ford Eskort potrącił 48 - letnią mieszkankę Koła. Policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło, gdy kobieta znajdowała się już na przejściu dla pieszych. W wyniku wypadku piesza doznała poważnych obrażeń ciała. Wstępnie stwierdzono u niej uraz głowy i złamanie ręki. Poszkodowana pozostała w szpitalu.

Do kolejnego zdarzenia z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego doszło w piątek 8 października na ulicy Niezłomnych w Kole. I tym razem zawiniła kierująca samochodem. Z ustaleń policjantów wynika, że prowadząca pojazd m-ki Opel Astra wykonując manewr wyprzedania z zamiarem skrętu w ulicę Prusa nie zachowała należytej ostrożności, czym doprowadziła do zderzenia z rowerzystką. Cyklistka została przewieziona do szpitala. Na szczęście w tym przypadku, obrażenia okazały się łagodniejsze niż w poprzednich zdarzeniach. Sprawczyni zdarzenia, 48-letnia mieszkanka Koła została ukarana mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Zatrzymany po policyjnym pościgu Zlikwidowana plantacja konopi Demontaż wiaduktu i objazdy Poszukiwania zaginionej Policjanci uratowali niedoszłego samobójcę Wypadek w Ruszkowie Przyszli po dług i wypchnęli mężczyznę przez okno Zderzenie dwóch samochodów w Zagórowie Policjanci odnaleźli zaginionego mężczyznę Kolejni kierowcy stracili prawa jazdy