Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 21.04.2018 r. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy

Ocena:

Tragiczny pożar na ul. Polnej

Turek 27.09.2017 18:33

Tragiczny pożar na ul. Polnej

26 września 2017 roku o godzinie 22.07 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Turku wpłynęła informacja o pożarze socjalnego budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul Polnej w Turku. Do działań zadysponowano łącznie 6 zastępów: 3 z JRG Turek oraz po jednym z OSP Turek, OSP Kowale Księże i ZSP Konsalnet.


Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęte jest pomieszczenie mieszkalne, a ogień rozprzestrzenia się w kierunku dachu. Podjęte działania po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia polegały na podaniu dwóch prądów gaśniczych do wnętrza budynku. W momencie zlokalizowania pożaru strażacy przystąpili do przeszukania budynku podczas, którego odnaleziono zwęglone ciało w pomieszczeniu, gdzie znajdowało się ognisko pożaru. W trakcie dalszego przeszukania budynku socjalnego odnaleziono dwie osoby, które zostały ewakuowane na zewnątrz. Jedna z tych osób była nieprzytomna i nie miała wyczuwalnego oddechu, po udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osoba ta  odzyskała czynności życiowe i została przekazana zespołowi ratownictwa medycznego oraz przewieziona do szpitala w celu dalszej hospitalizacji. W trakcie dogaszania pożaru przy pomocy kamery termowizyjnej stwierdzono obecność zarzewi ognia pomiędzy podbitką sufitową a konstrukcją dachu. W celu zlikwidowania zarzewi przystąpiono do częściowej rozbiórki dachu oraz podbitki,  następnie ugaszono pożar, a cały budynek oddymiono za pomocą wentylatora.

Ustaleniem przyczyny powstania pożaru zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Turku.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Bardzo groźny wypadek na K92 Tragiczna śmierć na budowie Poszukiwany sprawca kradzieży Śmiertelny wypadek w Kowalewie Opactwie Piją alkohol pod drzwiami sklepu Jechała za szybko Zatrzymana złodziejka kieszonkowa Zmiany w policji Zemścił się za swoje pieniądze Niechętnie zatrzymują się na ''STOP-ie''