Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 18.07.2018 r. Imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta

Ocena: 1
1 0

Seniorka nie padła ofiarą oszustów

konin 01.08.2017 17:38

Seniorka nie padła ofiarą oszustów

Wielką czujnością wykazała się pracownica jednego z banku w Koninie, u której 80-letnia kobieta chciała dokonać przelewu na 100 tys. złotych. Podejrzewała, że przestraszona seniorka może być ofiarą oszustów i natychmiast zareagowała. Policjanci z Konina przestrzegają i apelują o ostrożność.


W ostatnim czasie doszło do kolejnych prób wyłudzenia pieniędzy tzw. „metodą na wnuczka” modyfikowaną przez sprawców pod różne legendy. Ofiarami oszustwa padają zazwyczaj starsze osoby, którym człowiek podający się za członka rodziny lub oficera CBŚ poleca wypłacić lub przelać oszczędności z banku.

Do takiego zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie Konina. Do jednej z placówek bankowych w Koninie przyszła 80-letnia kobieta. Była poddenerwowana i cały czas w dłoni trzymała telefon komórkowy. Starsza pani koniecznie chciała dokonać przelewu. Wzbudziło to podejrzenia u pracownicy banku, która o nietypowym zachowaniu klientki poinformowała swoich przełożonych i Policję.

Policjanci pojechali do wskazanej placówki bankowej. Funkcjonariusze szybko ustalili, że kobieta zgłosiła się do placówki, aby założyć nowe konto bankowe, bowiem kilka godzin wcześniej otrzymała telefon od funkcjonariusza CBŚ, który poinformował ją, że jej aktywa są zagrożone, bowiem hakerzy mają dostęp do jej konta. Jeżeli nie przeleje swoich pieniędzy zgodnie z instrukcją to straci swoje wszystkie pieniądze. Oszust polecił założyć nowe konto internetowe z dostępem do bankowości elektronicznej i wskazał jej numer telefonu, który miał być kontaktowym narzędziem do autoryzacji przelewów. Kobieta była gotowa uczynić wszystko co przekazał jej oszust podający się za Oficera CBŚ.

Szybka reakcja pracownika banku, jej współpraca z przełożonymi oraz policjantów z Wydziału Kryminalnego udaremniła przelew stu tysięcy złotych, które trafiłyby do rąk przestępców.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Lądowanie śmigłowca LPR w Przybrodzinie Groźny wypadek na K92 W terenie zabudowanym pędził z prędkością 144 km/h Konin: Starsza kobieta potrącona na pasach na osiedlu 'Zatorze' Dachowanie na ul. Przemysłowej Poszukiwany listem gończym zatrzymany z narkotykami Komunikat ostrzegawczy - Wysoka woda Policjanci odzyskali skradziony samochód Niebezpieczne autokary Policjanci zatrzymali włamywacza recydywistę