Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 25.04.2018 r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Ocena: 2
2 0

W rękach policjantów

Konin 18.05.2017 13:47

 W rękach policjantów

Policjanci patrolowi zatrzymali podczas kontroli drogowej 33-letniego mężczyznę, którego znaleźli ponad 16 gramów marihuany. To jak się okazało był tylko wierzchołek góry lodowej.


Policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego podczas służby w sobotnie popołudnie zatrzymali do kontroli drogowej opla vectrę. Kierował nią 24-letni mieszkaniec Konina, a pasażerem był 33-letni mężczyzna, także z Konina. O ile do kierującego policjanci nie mieli uwag, to zachowanie pasażera wzbudziło już podejrzenia mundurowych.

Policyjny nos po raz kolejny okazał się mieć rację. Po chwili rozmowy wyjął on zza paska spodni dwie torebki foliowe z dobrze znaną policjantom substancją. 33-latek został doprowadzony do Komendy Miejskiej Policji w Koninie, gdzie policyjny technik zbadał testerem susz roślinny. Wynik jednoznacznie wskazał obecność THC – składnika marihuany.

Na tym jednak złe wiadomości dla zatrzymanego mężczyzny się nie skończyły. Do jego domu udali się policjanci z Wydziału kryminalnego i podczas przeszukania znaleźli 11 roślin konopi, z których uzyskuje się marihuanę oraz blisko 165 gramów gotowego narkotyku. Tak znaczna ilość środków wystarczyła, aby mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

W poniedziałek zostały mu ogłoszone zarzuty posiadania narkotyków, uprawy konopi indyjskich oraz przetwarzania środków odurzających. Są to poważne zarzuty i taka też jest grożąca kara – do 8 lat więzienia. Mężczyzna przyznał się do tych zarzutów. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Bardzo groźny wypadek na K92 Tragiczna śmierć na budowie Poszukiwany sprawca kradzieży Śmiertelny wypadek w Kowalewie Opactwie Jechała za szybko Zatrzymana złodziejka kieszonkowa Zemścił się za swoje pieniądze Wpadł z narkotykami Kradła w sklepie kosmetyki Uwaga! Kradzieże bydła !