Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 20.06.2024 r. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Ocena:

MOSiR. Ruszyły zapisy na 25. Ogólnopolski Bieg Milowego Słupa

Konin 09.02.2023 23:28

MOSiR. Ruszyły zapisy na 25. Ogólnopolski Bieg Milowego Słupa

140 uczestników zgłosiło się w pierwszym tygodniu zapisów do udziału w 25. Ogólnopolskim Biegu Milowego Słupa w Koninie. Jubileuszowy, nocny bieg wystartuje 24 czerwca o godzinie 21:00.
- To kolejny nocny bieg, który odbędzie się w pięknej, nocnej scenerii konińskiej starówki, na dziesięciokilometrowej trasie, posiadającej atest wydany przez Polski Związek Lekkiej Atletyki – informuje Ewa Kulczyńska dyrektor MOSIR w Koninie. Ogólnopolski Bieg Milowego Słupa w Koninie to wydarzenie, któremu towarzyszy już 6 edycja Marszu z kijkami.

Biegacze oraz startujący w marszu z kijkami powyżej 61 roku życia (kategoria Senior), oraz młodzież w przedziale wiekowym 16-19 lat (kategoria Junior) po zarejestrowaniu się na stronie biegu, biorą udział w imprezie bezpłatnie. 

- Opłata startowa dla pozostałych uczestników odpowiednio do 31 marca wynosi 25 złotych, do 12 maja - 50 złotych, a do 12 czerwca 75 złotych. – przypomina dyrektor MOSiR w Koninie.

Bieg główny oraz marsz z kijkami wyruszy sprzed konińskiego Ratusza, a skończy się metą na Placu Wolności, gdzie zlokalizowane będzie również miasteczko biegowe. Trasa biegu będzie wiodła tradycyjnie ulicą 3-go Maja do Ronda Ducha Świętego, następnie po krótkich odcinkach ulicą Dąbrowskiego oraz ulicą Kościuszki prowadzić będzie przez Park im. Fryderyka Chopina, aż do ulicy Nadrzecznej. Kolejnym etapem trasy będzie odcinek Mostu Unii Europejskiej i Trasy Warszawskiej. Końcowy odcinek przebiegać będzie przez ulicę Kolską, a sam finisz ponownie przez ulicę 3 - go Maja w kierunku zlokalizowanej na rynku mety.

Trasa marszu z kijkami - za wyjątkiem zmienionego miejsca startu - przebiega tak samo jak w ubiegłym roku.

Nowością w tegorocznej edycji biegu są kategorie zespołowe między innymi Najliczniejsza Ekipa, Najszybsza Drużyna. Zgłoszenia do biegu można dokonać na stronie www.mosirkonin.pl (zakładka Bieg Milowego Słupa) oraz na stronie www.dostartu.pl.

25. OGÓLNOPOLSKI BIEG MILOWEGO SŁUPA


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)