Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 18.07.2024 r. Imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta

Ocena:

X Narodowy Dzień Sportu

Konin 09.09.2022 23:27

X Narodowy Dzień Sportu

Gry i zabawy sportowe dla uczniów, test Coopera dla szkół średnich, trening żeglarski, Turniej Siatkówki Plażowej – tak w Koninie świętować będziemy X Narodowy Dzień Sportu (NDS). Całą serię wydarzeń rozłożono na weekend 16-18 września.Organizatorem Narodowego Dnia Sportu, który w tym roku przypada 18 września, jest Fundacja Zwalcz Nudę współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Działanie ma na celu promocję sportu, aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia wśród różnych grup wiekowych. W ramach tego wydarzenia we wszystkich zakątkach Polski odbywają się bezpłatne wydarzenia sportowe oraz wielki piknik na błoniach PGE Narodowego w Warszawie.

W Koninie święto trwać będzie przez cały weekend! W piątek w większości konińskich szkół odbywać się będą gry i zabawy sportowe. Organizator zaprasza także do kibicowania podczas Mistrzostw Szkół Średnich w teście Coopera, które odbędą się na stadionie lekkoatletycznym przy Akademii Nauk Stosowanych w Koninie. W sobotę organizator zaprasza również do udziału w Turnieju Siatkówki Plażowej o Puchar Prezydenta Miasta Konina, natomiast w niedzielę wszystkie chętne dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w otwartym treningu żeglarskim, który odbędzie się w MOW „Przystań Gosławice".

Organizatorem Narodowego Dnia Sportu w Koninie jest Miasto Konin i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie.

Partnerzy i sponsorzy: Klub Biegacza Aktywni Konin, Klub Żeglarski Spinaker, Konińskie Towarzystwo Piłki Siatkowej, Kupiec sp. z o. o, MZK Konin, Marina Gaj, Pepe Nero Cafe & Restaurant, Beza Krówka Lody Rzemieślnicze, Radio Supernova.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)