Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 28.09.2023 r. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Ocena:

Dwa turnieje judo...

Tuliszków, Kraków 07.09.2022 23:35

Dwa turnieje judo...

Ubiegły weekend zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo w Tuliszkowie spędzili niezwykle pracowicie, bowiem wzięli udział w dwóch turniejach Judo. Pierwszy to Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski, natomiast drugi to Cracow Judo Open, w którym wzięło udział około 800 zawodników z Polski i Europy.

Jak informuje naszą redakcję trener sekcji Michał Gaj, w Mistrzostwach Małopolski startowała Wiktoria Drożak w kategorii wiekowej juniorki młodszej i juniorki oraz Jan Antoniewicz w juniorach. Oboje zawodnicy zakończyli turniej z sukcesem. Jan zajął pierwsze miejsce, a Wiktoria w juniorach młodszych trzecie miejsce, natomiast w juniorach drugie miejsce.

Dzień później zawodnicy startowali w Krakowie na Cracow Judo Open, w której to imprezie wzięła udział trójka zawodników: Wiktoria Drożak , Jan Antoniewicz  i Patryk Brzęcki.

Jako pierwszy walczył Patryk Brzęcki, który uległ zawodnikowi z Łotwy, odpadając w ten sposób z turnieju. Następnie do walk przystąpiła Wiktoria, która - startując w juniorach młodszych - wygrała z zawodniczkami z Niemiec i z Polski, ulegając następnie innej zawodniczce z Niemiec i zdobywając ostatecznie srebrny medal.

Ostatni do rywalizacji przystąpił Jan, który także zdobył srebrny krążek, pokonując po drodze zawodników z Wrocławia oraz Rybnika.

Dla zawodników były to starty kontrolne po letnich przygotowaniach na obozach klubowych oraz kadry wojewódzkiej. 
 
Wyjazd wspierał pan Jakub Kowalczyk, firma IzoSerwis oraz pan Krzysztof Roman, Burmistrz UGiM w Tuliszkowie.

Uczniowski Klub Sportowy


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)