Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 11.08.2022 r. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Ocena:

Silna liga, świetni zawodnicy, sukcesy i obszerny terminarz. Kto zostanie Drużynowym Mistrzem Polski na żużlu?

28.07.2022 14:15 (14 dni temu)

Silna liga, świetni zawodnicy, sukcesy i obszerny terminarz. Kto zostanie Drużynowym Mistrzem Polski na żużlu?

Choć polscy sportowcy odnoszą sukcesy w wielu różnych dyscyplinach, nasze krajowe rozgrywki rzadko kiedy cieszą się ogólnoświatową renomą. Wyjątkiem od tej reguły są jednak wyścigi żużla, który od lat ma status bardzo popularnego sportu w Polsce.


 

Nasza Ekstraliga uchodzi za bardzo silną ligę na arenie międzynarodowej. Właśnie dlatego w polskich zespołach występują najlepsi zawodnicy. To z kolei przekłada się także na wysoki prestiż poszczególnych zawodów. Idealnym tego przykładem jest DMP, czyli Drużynowy Mistrz Polski. Jakie są aktualne prognozy dotyczące przebiegu tej rywalizacji? Kto jest w tym przypadku faworytem, a kto może okazać się czarnym koniem?

 

Bartosz Zmarzlik i inni mistrzowie zostają w Polsce! Żużel to nad Wisłą prawdziwa potęga!

 

 

Naturalnym etapem rozwoju kariery wielu sportowców jest wyjazd z Polski. W przypadku piłkarzy gra w zagranicznej lidze stanowi jedyny sposób na osiągnięcie najwyższego poziomu sportowego. Nielicznym wyjątkiem od tej reguły są jednak żużlowcy. Oni nawet w swojej szczytowej formie mogą stale doskonalić się podczas występów w polskiej lidze. Wynika to oczywiście z jej statusu. Ekstraliga uchodzi bowiem za jedną z najsilniejszych żużlowych lig na świecie!

 

 

Obecnie w klasyfikacji TOP 10 Speedway Grand Prix 2022 można znaleźć aż trzech Polaków. To najlepiej świadczy o tym, jak silna w realiach żużlowych jest nasza nacja. Zresztą ten czynnik tylko podnosi atrakcyjność rozgrywek organizowanych nad Wisłą!

 

 

Drużynowy Mistrz Polski 2022 – prognozy i typy

 

 

Klubowe rozgrywki żużlowe w Polsce potrafią wzbudzać ogromne emocje. Warto jednak pamiętać, że żużel nie jest wyłącznie sportem indywidualnym. Koniec końców w Polsce szczególnie duże emocje wzbudzają DMP na żużlu. Mają one ogromne tradycje, gdyż pierwsza edycja została rozegrana w 1948 roku. Nic zatem dziwnego, że polscy sympatycy żużla do dzisiaj żyją taką rywalizacją! Ponadto z tego samego względu typy żużel są naprawdę popularne wśród pasjonatów obstawiania.

 

 

Ostatnie edycje DMP zostały całkowicie zdominowane przez zespół Unii Leszno. Klub ten w latach 2015-2020 wygrał aż 5 z 6 organizowanych edycji DMP. Dopiero przed rokiem imponująca passa Unii została przerwana przez ekipę Sparty Wrocław. Nic więc dziwnego, że niektórzy kibice mogli podejrzewać, że to właśnie zawodnicy Sparty zaczną dominować w lidze. Jednak wyjątkowo słaby początek obecnego sezonu w wykonaniu Wrocławian szybko zweryfikował stawiane prognozy.

 

 

W tej sytuacji można by zakładać, że to zawodnicy Unii Leszno szybko wrócą na tron. Jednakże obecnie to Speedway Motor Lublin prezentuje najlepszą formę na polskich torach. Nie jest zatem wykluczone, że po wielu latach niebytu Lublin w wielkim stylu powróci na żużlową mapę Polski! W każdym razie rywalizacja pomiędzy Motorem Lublin oraz innymi klubami zapowiada się w tym sezonie niezwykle ciekawie! Jak więc zakończy się tegoroczna edycja DMP na żużlu? Odpowiedź poznamy za kilkanaście tygodni.

 

 

Udział‌ ‌w‌ ‌nielegalnych‌ ‌grach‌ ‌hazardowych‌ ‌jest‌ ‌karany.‌ ‌STS‌ ‌S.A.‌ ‌(dawniej‌ ‌Star-Typ‌ ‌Sport‌ ‌Zakłady‌ ‌Wzajemne‌ ‌Spółka‌ ‌z‌ ‌o.o.)‌ ‌posiada‌ ‌zezwolenie‌ ‌wydane‌ ‌przez‌ ‌Ministra‌ ‌ds.‌ ‌Finansów‌ ‌Publicznych‌ ‌na‌ ‌urządzanie‌ ‌zakładów‌ ‌wzajemnych.‌ ‌Hazard‌ ‌związany‌ ‌jest‌ ‌z‌ ‌ryzykiem.‌ 

 

 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)