Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 02.07.2022 r. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Ocena:

Judo Baltic Cup w Gdyni

Tuliszków, Gdynia 13.06.2022 08:55 (19 dni temu)

Judo Baltic Cup w Gdyni

W dniach 3-5 czerwca (piątek - niedziela) w Gdyni odbyła się 21 edycja Judo Baltic Cup, inaczej Puchar Polski Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów. Organizatorem imprezy był UKS Opty Gdynia, Polski Związek Judo, Ministerstwo Sportu i Turystyki, UM Gdyni.W tym roku wystartowało aż 1082 zawodniczek i zawodników z kilku krajów. Tradycyjnie więc już był to największy turniej w tej olimpijskiej dyscyplinie sportu w całym roku w Polsce.

Pojawiła się liczna, trzydziestoosobowa reprezentacja z Izraela. Wystartowali też sportowcy między innymi ze Szwecji, Estonii, Macedonii i Ukrainy. Zameldowała się cała, krajowa czołówka, która walczyła pod okiem trenerów młodzieżowych kadr narodowych.

Tuliszkowską sekcję Judo reprezentowały Iga Górska (młodzik) i Julia Kocimska (Junior młodszy). W pierwszym dniu imprezy do walk przystąpiła Iga Górska, która pierwszą walkę wygrała. Kolejny pojedynek przegrała przez błąd techniczny, a walka w repasażach zakończyła się po dogrywce.

W drugim dniu do walk przystąpiła Julia Kocimska. Piąta zawodniczka z Mistrzostw Polski po dobrych walkach ostatecznie zdobyła brązowy medal wygrywając w małym finale z zawodniczką z Gdańska.

Dla Julii był to ostatni turniej w pierwszym półroczu. Teraz czas na roztrenowanie i od lipca ruszają przygotowania do drugiego półrocza.

Wyjazd wspierał sponsor klubu, pan Jakub Kowalczyk, firma Izoserwis i pan Krzysztof Roman, Burmistrz GiM w Tuliszkowie. 

Judo Baltic Cup


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)