Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 02.07.2022 r. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Ocena:

Kolejna gwiazda polskich biegów Koninie

Konin 08.06.2022 15:01 (23 dni temu)

Kolejna gwiazda polskich biegów Koninie

Tomasz Szymkowiak - dziesięciokrotny Mistrz Polski i olimpijczyk z Pekinu będzie kolejnym znanym biegaczem, którego zobaczymy już w sobotę, 25 czerwca podczas Ogólnopolskiego Biegu Milowego Słupa w Koninie. Tymczasem koniński MOSiR kończy zapisy do tego wyjątkowego biegu.Znany z występów na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie Tomasz Szymkowiak to dziesięciokrotny Mistrz Polski na dystansach od 3.000 do 10.000 metrów. Zawodnik przyjął zaproszenie organizatorów i poprowadzi dla uczestników konińskiego biegu tradycyjną rozgrzewkę przed biegiem. Sam nie wyklucza też swojego występu, podobnie jak drugi z zaproszonych na bieg gości specjalnych, olimpijczyk Paweł Czapiewski – halowy Mistrz Europy i medalista Mistrzostw Świata.

- To dla nas bardzo ważne, że zawodnicy startujący w Koninie będą mogli spotkać biegaczy znanych z występów na największych arenach lekkoatletycznych w Europie i świecie. Ich wskazówki czy choćby wspólny bieg są dla wielu amatorów niezapomnianym przeżyciem – mówi Ewa Kulczyńska, dyrektorka biegu i konińskiego MOSiR-u.

Tymczasem organizatorzy Ogólnopolskiego Biegu Milowego Słupa zaprezentowali medal i pakiet startowy. W tym roku na zwycięzców czekają obfite nagrody finansowe, dzięki hojności sponsorów w kategorii open, nagrodzimy 12 uczestników - 6 najszybszych biegaczek i 6 najszybszych biegaczy. Za pierwsze miejsce organizator przewidział nagrodę finansową w wysokości 1200 złotych, za drugie 900 złotych i kolejno o 100 złotych mniejsze nagrody do 6. miejsca, również w poszczególnych kategoriach wiekowych organizator przewidział nagrody finansowe i rzeczowe.

- Na ostatnich chętnych czekamy jeszcze do 12 czerwca. Potem pakiety startowe za pośrednictwem firmy kurierskiej Inpost zostaną dostarczone wszystkim biegaczom – wyjaśnia Ewa Kulczyńska przypominając, że nie będą prowadzone zapisy w dniu biegu.

Na liście startowej jest już niespełna 300 osób. Przypomnijmy, że oprócz biegu na 10 kilometrów można także startować w marszu z kijkami na dystansie 5 kilometrów.

https://mosirkonin.pl/aktualnosci/399-24-ogolnopolski-bieg-milowego-slupa-zapisy-tylko-do-12-czerwca

24. Ogólnopolski Bieg Milowego Słupa rozpocznie się 25 czerwca o 21:00.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)