Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 28.05.2022 r. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Ocena:

Relacja z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Tuliszków, Białystok 09.05.2022 12:16 (19 dni temu)

Relacja z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - rozgrywana w ramach Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych - to najważniejsza impreza sportowa rozgrywana dla tej kategorii wiekowej która odbyła się w dniach 27-29 kwietnia w Białymstoku.W tym roku impreza odbyła się w województwie Białymstoku (Województwo Podlaskie). Były to finały, do których dostać można się było poprzez eliminacje, które z kolei rozgrywane były wcześniej w poszczególnych województwach w ramach mistrzostw regionu III, zgodnie z podziałem Polskiego Związku Judo.

Impreza organizowana była przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Samorząd Województwa Podlaskiego, Polski Związek Judo i Gwardię Białystok. Podczas wcześniejszych eliminacji awans do finałów uzyskały dwie zawodniczki: Julia Kocimska (w kategorii wagowej -52 kg) oraz Wiktoria (Drożak w kategorii -48 kg). 

Jako pierwsza do walk przystąpiła Wiktoria, która w pierwszej rundzie pokonała przez dźwignię zawodniczkę z Wrocławia. W kolejnej uległa przyszłej Mistrzyni Polski z Bytomia, gdzie dalej trafiła do repasaży. Tam z kolei - po wygranej walce - trafiła do bloku finałowego, walcząc o brązowy medal. W małym finale uległa przeciwniczce z Bytomia zajmując ostatecznie piąte miejsce na Mistrzostwach Polski.
 
Jako druga do walk przystąpiła Julia Kocimska, która była rozstawiona do walk i zaczęła je od drugiej rundy, w której pokonała przeciwniczkę z Piaseczna. Kolejna wygrana z zawodniczką z Bytomia dała jej półfinał. Tam uległa przeciwniczce z Krakowa. W małym finale, czyli w walce o brązowy medal, niestety przegrała przez kary. Ostatecznie zdobyła piąte miejsce.

Była to kolejna impreza Mistrzostwa Klubu Judo z Tuliszkowa z dobrymi wynikami na imprezie mistrzowskiej. Wcześniej zawodnik Norbert Tomaszewski w Juniorach na Mistrzostwach Polski zajął piąte miejsce. Medal, który jest najważniejszy, kolejny raz nie przyjechał do Tuliszkowa. 

Przed klubem starty najmłodszych i młodszych zawodników w imprezach sportowych, organizowanych przez Okręgowy Związek Judo, szkolenia oraz start w Pucharze Europy w Bielsku-Białej i Pucharze Polski w Gdyni.
 
Wyniki:
Julia Kocmiska – 5 miejsce
Wiktoria Drożak – 5 miejsce

 
Przede wszystkim gratuluję zawodnikom awansu do Mistrzostw Polski, to duży sukces, zajęte miejsca przez moich zawodników to wynik dobrej pracy i poświęceniu się pracy, która podejmują na treningach łącząc treningi z nauką w szkole a którą nie każdy jest w stanie sprostać. Dalej realizujemy przygotowany program który przynosi efekty z młodzieżą która chce pracować i się jej nie boi. Przed nami kolejne zgrupowania szkoleniowe oraz turnieje dla najmłodszych, młodszych i starszych zawodników.

Wyjazd wspierał pan Jakub Kowalczyk, firma IzoSerwis i pan Krzysztof Roman, Burmistrz GiM w Tuliszkowie.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)