Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 10.06.2023 r. Imieniny: Bogumiła, Diany, Małgorzaty

Ocena:

Super Liga Judo

Tuliszków 26.04.2022 21:55

Super Liga Judo

W ubiegłą niedzielę,  24 kwietnia młodsi zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo w Tuliszkowie wzięli udział w imprezie sportowej, jaką była Super Liga Judo. Super Liga Judo to partnerski program rozwoju środowiska Judo.


 

Uporządkowany system rozgrywek judo dla dzieci i młodzieży rozgrywany jest w różnych miejscowościach w województwie dolnośląskim. Liga, dzięki której każdy z młodych zawodników - a często osoby, które stawiają tak zwane pierwsze kroki - może rywalizować w zdrowej atmosferze, zdobywając cenne doświadczenie w walce.

Tuliszków reprezentowało ośmioro uczestników: Marcelina Poprawska, Lena Michalak, Natalia Kwieciak, Wiktoria Mikołajczyk, Jakub Musiał, Marcin Drożak, Bartosz Janicki i Kałuża. Rywalizowali oni w kategoriach wiekowych U-10 (dzieci 2013-2014) i U-12 (dzieci młodsze 2011-2012) wraz z trenerem Michałem Gajem. W turnieju wystartowało ok 650 zawodników.
 
Wyniki:

U-10
Bartosz Janicki - 3 miejsce
Wiktoria Mikołajczyk - 3 miejsce

U-12
Michał Kałuża - 1 miejsce
Marcelina Poprawska - 2 miejsce
Jakub Musiał - 3 miejsce
Natalia Kwieciak - 3 miejsce 
Lena Michalak - 3 miejsce
Marcin Drożak - 3 miejsce 
 
Wyjazd wspierał sponsor klubu, pan Jakub Kowalczyk, firma Izoserwis i pan Krzysztof Roman, Burmistrz UGiM w Tuliszkowie.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)