Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 28.09.2023 r. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Ocena:

2 miliony 810 tysięcy złotych na szkolenie uzdolnionych sportowo w 2022 roku

Konin 10.01.2022 17:57

2 miliony 810 tysięcy złotych na szkolenie uzdolnionych sportowo w 2022 roku

2 miliony 810 tysięcy złotych przeznaczyło Miasto Konin na szkolenie uzdolnionych sportowo w wybranych dyscyplinach sportu w 2022 roku. Wsparcie miasta otrzymało 25 klubów działających na terenie naszego miasta. W 13 przypadkach dotacje wzrosły w porównaniu z 2021 rokiem, w trzech są niższe, w dziewięciu wynoszą tyle samo.


O dotację ubiegało się 25 klubów. Wszystkie wnioski spełniały wymagania formalne. Kwota, o jaką wnioskowały kluby jak zwykle przewyższała pulę zarezerwowaną przez miasto na szkolenie sportowe i wynosiła niemal 6,5 miliona złotych.


Przedstawione przez kluby wnioski rozpatrywała czteroosobowa komisja złożona z przedstawicieli organizacji pozarządowych, Urzędu Miejskiego oraz MOSiR Konin. Przy ocenie pod uwagę brano następujące kryteria: punkty zdobyte w ogólnopolskim systemie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w roku poprzedzającym udzielenie dotacji; liczbę zawodników ćwiczących w klubie; liczbę i poziom sportowy drużyn klubowych biorących udział w rozgrywkach ligowych. Propozycję podziału środków komisja przedstawiła prezydentowi miasta, który ostatecznie zatwierdza podział dotacji.

Podział dotacji w 2022 roku przedstawia zamieszczona pod artykułem grafika. Aby ją powiększyć, wystarczy w nią kliknąć.

Źródło i grafiki: Biuro Prezydenta Miasta / Urząd Miejski w Koninie

Pieniądze na szkolenie


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)