Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 21.06.2024 r. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Ocena:

Podsumowanie e-sportowych emocji w Koninie!

Konin 17.12.2021 10:57

Podsumowanie e-sportowych emocji w Koninie!

Rozgrywki SUPER GAME e-sport zagościły do Konina, były współorganizowane przez Miasto Konin, oraz tutejszy Zespół Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika. Dla wielu fanów elektronicznej rozrywki był to pełen wrażeń weekend. Gracze z całej Polski wzięli udział w turniejach rozgrywanych online oraz offline. 

Główny turniej w grze Counter-Strike: Global Offensive, był rozgrywany przez dwa dni na platformie FaceIT, udział wzięło 16 drużyn. Mecze były bardzo wyrównane oraz obfitowały w wiele emocji. Nasze zmagania rozpoczęliśmy w piątek o godzinie 17:00. Drużyny rozgrywały najpierw swoje mecze w fazie 1/16, by później zmierzyć się ze sobą w ćwierćfinałach. W sobotę poznaliśmy zwycięzców SUPER GAME e-sport - Konin. Okazały się nimi: PGE Turów AC, Chemik Inowrocław oraz Koperas.

W Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie podczas trwania wydarzenia poza studiem transmisyjnym, w sobotę odbył się turniej w eFootball™ 2022. Pierwsze miejsce zajął Artur Krawczyk, zgarniając fotel marki Quersus, z kolei drugie miejsce należało do Borysa Krawczyk, natomiast na trzecim miejscu uplasował się Mateusz Derda. Nagrody wręczył Zastępca Prezydenta Konina Witold Nowak. Poza turniejem każdy mógł sprawdzić się w grze eFootball™ 2022! Organizator imprez rajdowych SUPER RALLY & SUPER RACE zafundował zwycięzcy przejażdżkę szybkim Can-Am Maverick X3 po trasie wyścigu w Kleczewie, który odbędzie się w przyszłym roku.

Ostatnim turniejem indywidualnym były rozgrywki Super Ligi Legend rozgrywane w internecie. Na pierwszym miejscu uplasował się Retso, drugie miejsce zajął xNixoQx, a na najniższym stopniu podium stanął Kov. Gracze zgarnęli nagrody ufundowane przez markę HIRO! 

SUPER GAME e-sport - Konin (Counter-Strike: Global Offensive - 5 vs 5)

I miejsce - PGE Turów AC

II miejsce - Chemik Inowrocław

III miejsce - Koperas

eFootball™ 2022

I miejsce - Artur Krawczyk

II miejsce - Borys Krawczyk

III miejsce - Mateusz Derda

Super Liga Legend (League of Legends)

I miejsce - Retso

II miejsce - xNixoQx

III miejsce - KoV

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

Organizatorzy składają podziękowania sponsorom: HIRO, Quersus, NTT System oraz sklep.ntt.pl.

Mecze specjalnie dla Was komentowali: Rafał "Mucha" Mucha oraz Szymon "Nodsury" Kościelniak.

Szczególne podziękowania należą się Prezydentowi Miasta Konina Piotrowi Korytkowskiemu za objęcie wydarzenia honorowym patronatem, Miastu Konin, Konińskiemu Budżetowi Obywatelskiemu oraz Zespołowi Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Koninie.
 

Emocje e-sportowe w Koninie


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)