Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 26.09.2021 r. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Ocena:

Ćwiczymy razem! Narodowy Dzień Sportu w Koninie

Konin 07.09.2021 11:12 (19 dni temu)

Ćwiczymy razem! Narodowy Dzień Sportu w Koninie

Już 11 września święto wszystkich miłośników aktywności fizycznej i tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem – Narodowy Dzień Sportu. Tego dnia po raz dziewiąty w całej Polsce - zarówno w małych miejscowościach, jak i w dużych miastach odbędą się bezpłatne treningi. Konin jest miastem partnerskim Narodowego Dnia Sportu.


Narodowy Dzień Sportu to ogólnopolska kampania, w ramach której odbędą się bezpłatne wydarzenia i treningi w całej Polsce. Jej celem jest zachęcenie Polaków do aktywnego życia, pełnego sportowych wyzwań i dobrej kondycji. W dziewiątej edycji, tak jak co roku, wydarzenia swoim zasięgiem objęły wszystkie zakątki naszego kraju. Miastami partnerskimi są m.in. Siemianowice Śląskie, Sandomierz, Olsztyn, Konin czy Przemyśl.
 
W Koninie w dniach 10-12 września wszyscy, którzy kochają sport będą mieli okazję wziąć udział w wielu wydarzeniach. W piątek w konińskich szkołach zorganizowane zostaną Dni Sportu, w sobotę odbędą się otwarte rejsy i treningi na jachtach żaglowych na przystani KŻ KWB Konin w Pątnowie (wcześniejsze zapisy – klubkzkwb@gmail.com), parkrun nad jeziorkiem Zatorze i trening biegowy i rolkarski przy skateparku – CH Galeria nad Jeziorem. W niedzielę natomiast odbędzie się Otwarty Turniej Piłki Plażowej o Puchar Prezydenta Miasta Konina. Do turnieju zgłosiło się osiem drużyn, lista chętnych jest już zamknięta. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.
 
Współorganizatorami i partnerami Narodowego Dnia Sportu w Koninie są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie, Konińskie Towarzystwo Piłki Siatkowej, KSR SKATEKON, parkrun Jezioro Zatorze, KŻ KWB Konin.
 
Sponsorzy: Kupiec Sp. z o.o., MPEC w Koninie, Hydrostal Konin, Pewiczanka, MZK w Koninie.
 
Kampania jest współfinansowana przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Źródło i grafika: Urząd Miejski w Koninie


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)