Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 04.02.2023 r. Imieniny: Andrzeja, Mariusza, Weroniki

Ocena:

100 kajakarzy na tropie Wielkiej Pętli Wielkopolski

Wielkopolska 20.07.2021 13:17

100 kajakarzy na tropie Wielkiej Pętli Wielkopolski

22 kilometrową trasę rzeką Wartą pokonało 100 uczestników podczas sobotniego spływu kajakowego szlakiem Wielkiej Pętli Wielkopolski. To XII już edycja największego wydarzenia kajakowego w regionie, nad którym już tradycyjnie czuwał Marszalek Województwa Wielkopolskiego patronujący honorowo nad imprezą.
 


 „Z niepokojem obserwowaliśmy prognozę pogody na 17 lipca – dzień spływu. Trwające od kilku dni burze w regionie nie napawały optymizmem. Do samego momentu rozpoczęcia spływu – jako organizatorzy – musieliśmy upewniać się, że warunki atmosferyczne pozwolą na bezpieczne przeprowadzenie imprezy na wodzie. Bezpieczeństwo przede wszystkim! Na szczęście pogoda dopisała a kajakarzom poza wspomnieniami pozostała piękna opalenizna” – mówi Marek Zawidzki Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej MARINA.

Kajakarze biorący udział w spływie mieli zapewniony transport zarówno na miejsce rozpoczęcia spływu jak i z mety do Konina, pakiety startowe w postaci worków wodoodpornych oraz suchego prowiantu od firmy Kupiec, ubezpieczenie a także sprzęt kajakowy. Najstarsza 68 letnia kajakarka oraz najmłodsi 10 letni kajakarze odebrali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Koninie, miasto Konin oraz gminę Lądek. W spływie uczestniczyło dziesięcioro dzieci, które otrzymały czapki Wielkiej Pętli Wielkopolski oraz bandamki Powiatu Konińskiego.

Nad bezpieczeństwem uczestników spływu czuwała Ochotnicza Straż Pożarna z Lichenia Starego, których wsparli strażacy z Wąsosz, ratownicy medyczni i Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Konina.

Spływ zakończył się w urokliwej Marinie Ląd, gdzie na wodniaków czekała już ciepła zupa oraz rozpalony grill z kiełbasą i kaszanką. Na mecie można było również zapoznać się z mapkami i przewodnikami nawigacyjnymi po Wielkiej Pętli Wielkopolski. Nie zabrakło też gospodarza gminy, wójta Lądku Artura Miętkiewicza, który serdecznie powitał kajakarzy i pogratulował szybkiego tempa, jaki sobie narzucili podczas spływu.

Projekt został dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Partnerzy: Powiat Koniński, Miasto Konin, Gmina Rzgów, Gmina Lądek, Wielkopolska Organizacja Turystyczna MARINA, firma Kupiec, Kajaki Żerków, Ochotnicza Straż Pożarna w Licheniu Starym.

Lokalna Organizacja Turystyczna MARINA


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)