fb.com/konin24.info Środa 24.04.2024 r. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Górnik Konin u siebie wciąż nie może się przełamać...

Konin, Koszalin 30.03.2021 13:23

Ostatni mecz rundy zasadniczej wyglądał dla Górnika Konin inaczej niż wyobrażali to sobie jego kibice. Podopieczni Marcina Muzykiewicza niestety przegrali z Gwardią Koszalin 0:1 po bramce Dominika Szukiełowicza.

Trudne warunki atmosferyczne od samego początku nie ułatwiały gry żadnemu z zespołów. Silne opady deszczu oraz - dający się momentami we znaki - silny wiatr okazały się "wrogiem" zwłaszcza piłkarzy Górnika. Przy tej pogodzie lepiej radzili sobie bowiem goście, którzy wyszli na prowadzenie w 14 minucie spotkania. Gola na wagę trzech punktów dla gości strzelił Dominik Szukiełowicz po dośrodkowaniu piłki w pole karne z lewej strony boiska. Bramkarz Górnika Maksym Wadach musiał wyciągać piłkę z siatki. Przed przerwą piłkarze Gwardii mieli okazję na podwyższenie swojego prowadzenia, jednak tym razem Wadach zdołał wybronić strzał głową z bliskiej odległości.

Piłkarze konińskiego zespołu oczywiście próbowali później odrabiać straty. Dwukrotnie szczęścia próbował Sebastian Milanowski. Bez skutku. Po zmianie stron Górnik Konin cały czas miał wizualną przewagę, z której nadal nic nie wynikało. Przemysław Jurków miał najlepszą okazję do zdobycia bramki, jednak przy jego strzale bramkarz gości stanął na wysokości zadania. Mecz zakończył się więc ostatecznie jednobramkową porażką piłkarzy Górnika Konin.

Po rozegraniu 21 spotkań zawodnicy trenowani przez Marcina Muzykiewicza z dorobkiem 8 punktów zajmują w tabeli II grupy III ligi 21 miejsce. Mają zaledwie punkt straty do dwudziestego w tym zestawieniu Chemika Police, jednak do zajmującego 19 miejsce Gryfa Wejherowo koninianie tracą aż 13 punktów. W tym sezonie odnieśli bowiem tylko 2 zwycięstwa, zanotowali 2 remisy i zaliczyli aż 17 porażek. Bilans bramek (14 - 54) także nie napawa jakimś wielkim optymizmem przed kolejnymi spotkaniami ligowymi.

Teraz przed Górnikiem Konin tydzień przerwy w rozgrywkach. Następnie nastąpi podział na dwie grupy. Piłkarze z naszego miasta rywalizować będą w grupie "B". Wyłoni ona spadkowiczów. Rywalami konińskiej drużyny piłkarskiej będą: Kotwica Kołobrzeg, Sokół Kleczew, Jarota Jarocin, Bałtyk Koszalin, Unia Janikowo, Nielba Wągrowiec, Pomorzanin Toruń, Unia Swarzędz, ostatni rywal Górnika, czyli Gwardia Koszalin, Flota Świnoujście, Gruf Wejherowo, Chemik Police oraz Mieszko Gniezno. W najbliższych dniach mamy poznać terminarz.

Skład Górnika: Maksym Wadach – Iwo Nowierski (46′ Michał Mikołajczak), Wojciech Mucha, Dawid Wierzba, Adrian Górecki, Piotr Mielczarek (75′ Marcel Woszczyński), Miłosz Nowak, Kacper Robaczyński, Przemysław Jurków, Sebastian Milanowski (75′ Maksymilian Szymczak), Marcin Rajch (87′ Marcel Bilski)