Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 04.02.2023 r. Imieniny: Andrzeja, Mariusza, Weroniki

Ocena: 2
2 0

Trybuna zniknęła

02.02.2021 20:25

Trybuna zniknęła

W środę (27 stycznia) na stadionie im. Mariana Paska przy ul. Dmowskiego trudno było znaleźć… trybunę. Stara, wysłużona budowla zniknęła całkowicie.


Tego dnia trwały ostatnie prace niwelacyjne, przygotowujące podłoże do budowy przyszłej trybuny tzw. starego stadionu.

 

Przypomnijmy, że 8 stycznia w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Koninie podpisana została umowa z wykonawcą dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznych robót na stadionie im. M. Paska przy ul. Dmowskiego. Spośród trzech ofert wybrano tę złożoną przez poznańską firmę ERMS Plus. Koszt prac to 35.670 złotych brutto. Dokumentacja powinna być wykonana do 19 lutego.

 

Jak już wcześniej informowaliśmy, Miasto stara się zdobyć pieniądze z Ministerstwa Sportu na przebudowę stadionu - najstarszego takiego obiektu sportowego w mieście. Chodzi o 7 milionów złotych, 3 miliony to wkład własny Miasta. Złożyliśmy wymagane dokumenty i czekamy na decyzję ministerstwa. Koncepcja zakłada budowę w sumie trzech boisk: dwóch o wymiarach 68 m x 105 m - jedno z nawierzchnią naturalną, drugie ze  sztuczną, a także boiska z nawierzchnią naturalną o wymiarach min. 51 m x 95 m wraz z całą infrastrukturą (nawodnienie, odwodnienie, nowa trybuna).


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)