Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 07.12.2023 r. Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława

Ocena:

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Judo

27.10.2020 21:05

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Judo

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży rozgrywana w ramach Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych to najważniejsza impreza sportowa rozgrywana dla tej kategorii wiekowej.


W tym roku impreza odbyła się w województwie Lubuskim w Zamościu. Były to finały do których dostać się było można poprzez eliminacje rozgrywane wcześniej w poszczególnych województwach w ramach mistrzostw regionu III zgodnie z podziałem Polskiego Związku Judo.


Impreza organizowana była przez Ministerstwo Sportu, Samorząd Województwa Lubelskiego, Polski Związek Judo i UKJ Legion Zamość. Mistrzostwa w tym roku były bardzo wyjątkowe, głównie pod względem rygorystycznym, z racji sytuacji panującej w Polsce liczyło się nie tylko dobre przygotowanie ale głównie zachowanie wytycznych podczas tak trudnego czasu dla Polski, mimo to, zachowując wszystkie wytyczne, organizatorzy, trenerzy i zawodnicy stanęli na wysokości zadania i dostosowali się do zasad obowiązujących w Polsce, którym przyświecał cel bycia najlepszym w Polsce. Swój cel w tym mieli także zawodnicy tuliszkowskiej sekcji judo którzy przystąpili do zmagań po eliminacjach. Podsumowując imprezę w pierwszym dniu mistrzostw najwyższą lokatę zdobyła Julia Kocimska, która niestety w bloku finałowym o brązowy medal uległa zawodniczce z Bytomia, należy zaznaczyć, iż Julia jest młodziczką i startowała w wyższej kategorii wiekowej co można uznać za sukces. Jan Antoniewicz po dobrych bojach zajął ostatecznie siódme miejsce, był to dobry start który dzięki dobrej i ciężkiej pracy może zajść daleko, w drugim dniu stratowała medalistka Mistrzostw Polski Młodziczek Natalia Poprawska, w drugiej rundzie musiała uznać wyższość zawodniczki z Elbląga i niestety odpadłą z turnieju. Przed klubem Judo Tuliszków jeszcze najważniejsza impreza, mianowicie Mistrzostwa Polski Młodzików do których trwają przygotowania.


Wyniki:


Julia Kocmiska – 5 miejsce
Jan Antoniewicz – 7 miejsce
Natalia Poprawska - eliminacje

 

Przede wszystkim gratuluję zawodnikom awansu do Mistrzostw Polski, to duży sukces, zajęte miejsca przez moich zawodników to wynik dobrej pracy i poświęceniu się pracy, która podejmują na treningach łącząc treningi z nauką w szkole. Mimo to realizujemy przygotowany program który powoli przynosi efekty. Wyjazd wspierał p. Jakub Kowalczyk, firma IzoSerwis i p. Krzysztof Roman, Burmistrz GiM w Tuliszkowie.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)