Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 07.12.2023 r. Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława

Ocena:

Tokio 2020: igrzyska olimpijskie przełożone!

25.03.2020 10:44

Tokio 2020: igrzyska olimpijskie przełożone!

Igrzyska Olimpijskie przeniesione na 2021 rok. Z powodu pandemii koronawirusa odwoływane są największe sportowe imprezy na świecie. Długo przed decyzją o przeniesieniu turnieju wstrzymywali się przedstawiciele MKOl, ale i również oni ugięli się pod presją zarazy. Oficjalnie letnie igrzyska olimpijskie – Tokio 2020 zostały przełożone!


Premier Japonii Shinzo Abe zaproponował szefowi MKOl Thomasowi Bachowi przełożenie igrzysk w Tokio na 2021 rok - poinformowała japońska telewizja NHK. Impreza miała rozpocząć się 24 lipca. Propozycja spotkała się z pełnym poparciem sportowego działacza. 

 

Podczas telekonferencji Premier Abe oraz gubernator Tokio Yuriko Koike zapewnili organizatorów, że nazwa Igrzysk, mimo zmiany terminu się nie zmieni.

 

''W obecnych okolicznościach i na podstawie informacji przekazanych dziś przez WHO przewodniczący MKOl i premier Japonii doszli do wniosku, że igrzyska w Tokio muszą zostać przełożone na termin po 2020 roku, ale nie późniejszy niż lato 2021. Celem jest ochrona zdrowia sportowców, wszystkich uczestników igrzysk oraz społeczności międzynarodowej'' - zaznaczyli podczas telekonferencji

 

''A olimpijski ogień może być światłem na końcu tunelu, w którym obecnie znajduje się świat. Dlatego też ustaliliśmy, że pozostanie on w Japonii'' - dodali..


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)