Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 07.12.2023 r. Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława

Ocena:

Najlepsi uczniowie z powiatu odbiorą stypendia Starosty Konińskiego

Konin 12.02.2020 10:38

Najlepsi uczniowie z powiatu odbiorą stypendia Starosty Konińskiego

Starosta Stanisław Bielik spotka się z uzdolnioną młodzieżą z powiatu z okazji przyznania stypendiów.

 

Stypendia za wyróżniające się wyniki w nauce przyznawane są przez  Zarząd Powiatu Konińskiego od 19 lat. Służą wspieraniu rozwoju indywidualnych zdolności oraz zainteresowań młodych ludzi, a także są formą nagrody za trud i pracę włożone we własną edukację.


W tym roku samorząd przeznaczył na ten cel 180 800,00 zł, dzięki czemu gratyfikację finansową za osiągnięcia w nauce otrzyma rekordowa liczba 110 uczniów.

 

Pomoc stypendialna (wynosząca 200 zł miesięcznie) trafi do 44 uczniów z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie, 38 uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Sompolnie, 20 uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kleczewie oraz 8 podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Piotra Janaszka w Rychwale. Wszyscy stypendyści, zgodnie z kryteriami „Powiatowego Programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół powiatu konińskiego" osiągnęli w ubiegłym roku szkolnym średnią ocen na poziomie co najmniej 4,75.

 

W gronie wyróżnionych stypendium Starosty Konińskiego zabrakło studentów, bowiem żaden ze studiujących absolwentów naszych szkół nie wnioskował w tym roku o wsparcie powiatu.

 

Uroczystość wręczenia listów gratulacyjnych potwierdzających decyzję o przyznaniu stypendiów odbędzie się 19 lutego o godz. 12.00 w sali 252 starostwa.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)