Ocena: 1
1 0

Policjant – szermierz na najwyższym stopniu podium

Konin 04.12.2019 10:16

Aspirant Arkadiusz Nowinowski – detektyw z Wydziału Kryminalnego – wygrał Indywidualne Mistrzostwa Polski Weteranów Szermierki. Przyznał się, że ostatnio w zawodach wystartował 16 lat temu.

Zawody odbyły się pod koniec listopada w miejscowości Drzonków, pod Zieloną Górą. Aspirant Arkadiusz Nowinowski sam przyznaje, że nie machał szablą od 16 lat, a na zawody trafił namówiony przez Prezesa Stowarzyszenia Weteranów Szermierki w Polsce. Wraz z nim pojechali inni szermierzy zrzeszeni w nowo powstałym klubie w Koninie. Jak widać jednak nie zapomniał, że ostry koniec należy kierować w przeciwnika i robił to na tyle skutecznie, że stanął na najwyższym stopniu podium.

Kiedy jednak był czynnym zawodnikiem znała go cała Polska. Szczególnie po tym, jak w w roku 1999 na Mistrzostwach Świata w Seulu wraz z drużyną wywalczył srebrny medal, a cztery lata później podczas Mistrzostw Europy odebrał (także z drużyną) medal brązowy.

Gratulujemy sukcesu i cieszymy się z powrotu do szpady.

Koniniak Data: 04.12.2019 21:29 ID:11907