Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 03.07.2020 r. Imieniny: Anatola, Jacka, Mirosławy

Ocena:

Wyciskanie Sztangi: medale Darii Walczykiewicz i Arkadiusz Macudzińskiego w Pucharze Świata Zawodowców

Konin 12.11.2019 10:21

Wyciskanie Sztangi: medale Darii Walczykiewicz i Arkadiusz Macudzińskiego w Pucharze Świata Zawodowców

9 listopada w Złotoryjskim Ośrodku Kultury i Rekreacji odbyła się jedna z większych w Polsce impreza w sportach siłowych: 


Puchar Świata WRPF w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym Zawodowców oraz Puchar Świata WRPF w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym Służb Mundurowych.

 

Konin reprezentowali zawodnicy Zagłębia-Relax Konin Daria Walczykiewicz, Arkadiusz Macudziński i Janusz Kobus. Daria Walczykiewicz, była wielokrotna Mistrzyni Polski w boksie od 3 lat próbuje swoich sił w rywalizacji na pomoście trójbojowym odnosząc coraz większe sukcesy.


W Złotoryi zdobyła dwa medale, srebrny w kategorii wagowej -56 kg oraz brązowy w klasyfikacji generalnej seniorek - zawodniczkom przelicza się stosunek wagi ciała do wyciśniętego ciężaru na sztandze.

 

Koninianka wycisnęła sztnagę 75,0 kg co dało jej 89,... pkt.Wilks'a.
Boje: 70,0 kg, 75,0 kg (oba zaliczone), 77,5 kg - podejście nie zaliczone.

 

Reprezentujący policję Arkadiusz Macudziński zdobył brązowy medal w kategorii -100 kg służb mundurowych. Wracający do rywalizacji po kontuzji doświadczony zawodnik uzyskał wynik na sztandze 177,5 kg co pozwoliło mu stanąć na najniższym stopniu podium. 
Arkadiusz zaliczył kolejno: 170,0 kg i 177,5 kg, a nie udało się docisnąć sztangi o wadze 180,0 kg.

 

W kategorii weteranów I (zawodnicy w wieku 40-49 lat) wystartował Janusz Kobus, który podobnie jak Daria wiele lat boksował w konińskim Zagłębiu. Jego wynik na sztandze 115,0 kg pozwolił na zajęcię 9 miejsca wśród wszystkich zawodników startujących w tej kategorii wiekowej. Ten wynik uzyskał już w pierwszym podejściu, natomiast nie powiodła się dwukrotna próba pobicia rekordu życiowego i zaliczenia sztangi o wadze 117,5 kg.

 

Jak na puchar świata przystało, zawodnicy często wyciskali ciężar przekraczający dwukrotność ich wagi.

 

Rewelacyjnie spisała się paraolimpijka Małgorzata Hałas-Koralewska, która trzykrotnie pobiła rekord świata w kategorii kobiet do 60 kg. W pierwszym podejściu wycisnęła 135 kg, w drugim 140 kg, a w trzecim 144 kg.

 

Zarówno Daria Walczykiewicz jak i Arkadiusz Macudziński już za dwa tygodnie 23-24 listopada wystartują w Mistrzostwach Europy Zawodowców w Pabianicach

WYCISKANIE SZTANGI

Hannibal Data: 04.12.2019 10:52 ID:11904
Super. Bardzo cięzkie treningi przynoszą efekt. Pozdrawiam.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)