REKLAMA - pomiń ją i przejdź dalej

Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 23.01.2020 r. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Ocena:

XXV REGATY BARBÓRKOWE I "ZŁOTA SZEKLA"

06.11.2019 14:40

XXV REGATY BARBÓRKOWE I

XXV Regaty Barbórkowe i "Złota Szekla" odbędą się w listopadzie w Koninie. W jubileuszowych regatach swój udział potwierdziło 50 załóg. W zawodach uczestniczą żeglarze z całej Polski. Dziękuję organizatorom regat, że udało się je wskrzesić. To impreza ogólnopolska, to znakomita promocja miasta i akwenów wokół- mówi Witold Nowak, zastępca prezydenta Konina. Taka impreza to duma dla miasta- dodaje. Regatom towarzyszyć będzie spotkanie z piosenką żeglarską "Złota Szekla".


Od kilku lat na scenie oprócz gwiazdy prezentują się też młodzi. Chcemy współpracować z młodzieżą, żeby skierować ich spojrzenia w stronę wody, zainteresować szkoleniami i kursami żeglarskimi- mówi Jakub Piasecki, organizator regat. W Szkole Podstawowej nr 15 odbędzie się już jutro konkurs muzyczny, weźmie w nim udział 17 uczestników, 3 osoby wystąpią podczas Złotej Szekli 15 listopada w MDK w Koninie - dodaje Tomasz Piasecki, organizator, komandor klubu żeglarskiego przy KWB Konin. Gwiazdą Szekli będzie Grzegorz Tyszkiewicz - solista, autor tekstów, juror, konferansjer, reżyser koncertów, marynarz, many pod pseudonimem "GooRoo". Wizytówką artysty jest mocny niski głos o pięknej barwie, unikalna interpretacja piosenek oraz doskonały kontakt z publicznością. Grzegorz jest laureatem nagród, w ostatnich latach otrzymał m.in. Nagrodę Prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego (Shanties 2006) oraz Nagrody im. Tomka Opoki za najlepszy tekst piosenek premierowych: "Żeglareczki" (Shanties 2002) i „Moje Mazury" (Shanties 2008).Koncert odbędzie się 15 listopada o 18.00 w MDK-u, a regaty 16 listopada.  


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


Postęp prac na basenie GRAND PRIX KOŁO 2020 V Gramy RAZEM dla WOŚP 2020 10. Bieg „Policz się z cukrzycą” W Koninie Tropem Wilczy w Kole II Zimowe Mistrzostwa Miasta Koła w Pływaniu II Liceum Ogólnokształcące im K.K. Baczyńskiego w Koninie mistrzem w koszykówce Mistrzostwa w Dwa Ognie III Puchar Polski Seniorek i Seniorów