Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 25.05.2020 r. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Ocena:

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW JUDO

24.10.2019 15:06

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW JUDO

W dniach 19-20 października w Jastrzębiu Zdrój odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików, czyli najważniejsza impreza dla danej kategorii wiekowej. Organizatorem imprezy był Polski Związek Judo, Ministerstwo Sportu i Turystyki, miasto Jastrzębie Zdrój, Śląski Związek Judo oraz Klub Judo Koka Jastrzębie.


Na matach zgromadziło się 438 zawodników z całej Polski, którzy w tych dniach przyjechali po jedno, zdobyć medal w najważniejszej imprezie i być jednym z najlepszych w Polsce. Cel przyświecał jeden ale wiadomo, że nie każdemu będzie dane być na podium. Z takim samym celem na Mistrzostwa Polski udali się zawodnicy UKS Judo Tuliszków.

 

Tuliszkowska sekcja Judo na Mistrzostwa wystawiła pięcioro zawodników; Natalia Poprawska, Julia Kocimska, Wiktoria Drożak, Katarzyna Konieczka i Jan Antoniewicz. W pierwszym dniu startowała  Natalia Poprawska, pierwsze dwie walki wygrane przez Natalie doprowadziły ją do trzeciej rundy gdzie przez techniczny błąd wpadła w trzymanie i przegrała pojedynek, w repasażach pokonała dwie zawodniczki i dotarła do bloku finałowego gdzie w walce o brązowy medal zmierzyła się z zawodniczka z Bytomia, w drugiej minucie Natalia wykonała akcje na ippon i mogła cieszyć się z brązowego medalu Mistrzostw Polski.

 

W drugim dniu jako pierwsza wystartowała Julia Kocimska, swoją pierwszą walkę mimo prowadzenia i kontrolowania walki po małym błędzie poniosła porażkę ale w repasażach pokonała zawodniczki i dostała się do bloku finałowego walcząc o brązowy medal, walka niestety nie ułożyła się po myśli Julii i ostatecznie zajęła piąte miejsce. Wiktoria Drożak, Katarzyna Konieczka i Jan Antoniewicz niestety odpadli po walkach eliminacyjnych.

 

''Brązowy medal Natalii, to ogromny sukces zawodniczki, naszego klubu jak i naszego miasteczka. Bardzo dobry wynik uzyskała Julia Kocimska zajmując piąte miejsce, Julia to pracowita i ambitna zawodniczka, wiem, że jeszcze nie raz pokaże się z jeszcze lepszej strony. Pragnę pogratulować także pozostałym zawodnikom, wkładają dużo pracy i poświęcenia na treningach, doceniam ich wysiłek i cieszę się, że są wytrwali w tym co robią. Jest to pierwszy medal rangi Mistrzowskiej dla klubu, wiem o tym, że nie ostatni.
Wyjazd wspierał p. Jakub Kowalczyk, firma IzoSerwis, Burmistrz GiM w Tuliszkowie, p. Krzysztof Roman za co dziękujemy.'' - powiedział 
Trener Sekcji Michał Gaj

W imieniu redakcji Konin24.info GRATULUJEMY!

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW JUDO


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje: